rommy
03.01.07,07:46
Ahoj poraďáci,
chcem sa spýtať, existuje niečo také ako trojzápočet?
AHA
03.01.07,08:37
Dokonca ani nesmie byť.
rommy
03.01.07,08:46
A môžeš mi prosím ťa povedať kde nájdem, že nesmie byť? Ja musím mať totižto všetko podložené, keď šéfovi poviem, že nesmie byť tak mi určite povie: "dokáž" :cool:
AHA
03.01.07,09:00
Idem to skúsiť pohľadať ale trojzápočet sa už pár rokov nesmie robiť.
AHA
03.01.07,09:17
A môžeš mi prosím ťa povedať kde nájdem, že nesmie byť? Ja musím mať totižto všetko podložené, keď šéfovi poviem, že nesmie byť tak mi určite povie: "dokáž" :cool:
Obchodný zákonník § 358 až §364. Obvzlášť § 363. Dúfam že to pomôže.
rommy
04.01.07,06:30
Môj prípad je takýto:
Je firma A, jeden z jej konateľov má na živnosť B a je ešte vytvorená taká dcérska firma C a predávajú si vozidlo 1 a vozidlo 2.
Najprv firma A vyfakturovala živnostníkovi B vozidlo 1, dohodli sa že ho zaplatí ak bude mať peniaze. Živnostník B predal vozidlo 1 firme C.
Firma C predáva vozidlo 2 firme A. Jedná sa o rovnakú sumu obidvoch áut.
Nedá sa to urobiť nejako tak, že pohľadávka firmy A zo živnostníka B by prešla na firmu C a firma C by si započítala s firmou A faktúru za vozidlo 2 s touto postúpenou pohľadávkou?
Lepšie sa môj prípad vysvetliť nedá, je to zamotané, ja som v účtovníctve začiatočník tak neviem či sa to smie... Poradíte?
AHA
04.01.07,09:56
Najjdednoduchšie by bolo vymeniť si pokladničné bločky.
Iny spôsob ak firma postúpi pohľadávku (100%) voči firme B firme C firma C
si započíta postupenú pohľadávku firmy B so svojím záväzkom voči firme B.
Firma by si započítala svoj záväzok voči firme C so záväzkom firmy C z postupenej pohľadávky. Dúfam, že som to vysvetlila prehľadne.
rommy
04.01.07,10:45
Teda tie pokladničné bličiky ma vôbec nenapadli... Tak to bude naozaj najjednoduchšie...
Ďáááákujem veľmi pekne za pomoc ;)
ramarkN
29.03.07,10:24
ahojte, asi trocha neskoro, ale ja mam takyto pripad: zakaznik kupuje od nasej firmy stroj cez lizingovku, nam zaplatil zalohu na zalohovu fakturu a my sme fakturovali lizingovke cenu znizenu o zaplatenu zalohu. Lizingovka vystavila trojzapocet !!! a tu som sa docitala, ze sa to ani nesmie. pomozete prosim