Renatka 75
03.01.07,07:55
Teraz som bola na DU a pracovnicka mi povedala, ze ak sme mali nadmerny odpocet a podali sme dodat.dan.priznanie, ktorym sme si ponizili nadmerny odpocet, musime zaplatit pokutu, aj ked nam nadmerny odpocet nebol este vratený.:mad: Ma pravdu???? Prosim Vas, kde to najdem v zakone? Dakujem.
ALBO
03.01.07,07:26
Zákon o správe daní § 35/3...Rovnako sa postupuje ak dodatočným DP zníži NO...
Renatka 75
03.01.07,07:39
Zákon o správe daní § 35/3...Rovnako sa postupuje ak dodatočným DP zníži NO...

Dakujem, da sa proti tomu odvolať? Pokuta je dosť vysoká.
ALBO
03.01.07,07:58
Dakujem, da sa proti tomu odvolať? Pokuta je dosť vysoká.Podľa mňa sa odvolať nemôžete.Lebo je to tak v zákone.
Jedine vás môže zachrániť novela 511-tky.,ktorá má byť účinná od marca (najnovšie až vraj v lete).
V nej tento problém riešia tak, že je tam dodané v § 35/3, že ak vám ten NO ešte nevrátili. tak sa na vás pokuta nevzťahuje.
No a v prechodných ust. by mohol na vás platiť§110g/5, tzn ak ste ho už podali a DU bude o ňom rozhodovať až po novele, tak pôjde podľa nového zákona a nedorubí pokutu.

Tak toto je len malá útecha a nádej pre vás.
Renatka 75
03.01.07,08:02
Tak toto je len malá útecha a nádej pre vás.[/quote]

to je take nespravodlive. Ved sme este nedostali NO a oni vyrubia pokutu.
Dakujem sa promptnu odpoved.
skaspa
03.01.07,08:30
Podľa mňa sa odvolať nemôžete.Lebo je to tak v zákone.
odvolať sa určite môžete do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o uložení pokuty; ale asi ťažko uspejete, môžete tak len oddialiť zaplatenie pokuty, lebo odvolanie má odkladný účinok;
Renatka 75
03.01.07,08:32
odvolať sa určite môžete do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o uložení pokuty; ale asi ťažko uspejete, môžete tak len oddialiť zaplatenie pokuty, lebo odvolanie má odkladný účinok;

Dakujem pekne.
ALBO
03.01.07,09:09
odvolať sa určite môžete do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o uložení pokuty; ale asi ťažko uspejete, môžete tak len oddialiť zaplatenie pokuty, lebo odvolanie má odkladný účinok;

súhlasím §35/14, myslela som to tak, že im to nevrátia aj keď sa odvolajú.
skaspa
03.01.07,09:30
trošku zašpekulujem: predpokladám, že ste rozhodnutie ešte neprevzali a ak je pravda ako píše ALBO, že by v marci mohla byť novela, tak by som doporučoval nasledovný postup napr. prvýkrát vám príde poštárka doručiť rozhodnutie, tak sa zatajte a neprevezmite (napr. na firme práve nie je žiadna oprávnená osoba na preberenie pošty), prídu na druhý deň (postup taký istý) a následne bude rozhodnutie uložené na pošte, kde si ho vyzdvihnite, ale pozor, na 15 deň odo dňa uloženia (§ 17 ods. 3 zákona o správe daní a poplatkov; pošta ho nechá uložený aj dlhšie, ale pre správcu dane sa považuje za doručený na 15 deň od uloženia v zmysle cit. ustanovenia); potom budete mať 15 dní na odvolanie, tak odvolanie pošlite poštou posledný 15 deň (najlepšie doporučene alebo s doručenkou, aby ste mali dôkaz o tom, že ste odvolanie podali včas); následne má daňový úrad 30 dní aby o odvolaní rozhodol, prípadne ak nebude mať odvolanie všetky náležitosti, je správca dane povinný vás vyzvať na ich odstránenie (§ 46 ods. 5 zákona 511/1992), čím môžete získať ďalší čas; ak si to zrátame na dni je tu marec a ak bude platiť novela ako uviedol ALBO, pokute by ste sa teoreticky mohli vyhnúť;
Renatka 75
03.01.07,10:41
trošku zašpekulujem: predpokladám, že ste rozhodnutie ešte neprevzali a ak je pravda ako píše ALBO, že by v marci mohla byť novela, tak by som doporučoval nasledovný postup napr. prvýkrát vám príde poštárka doručiť rozhodnutie, tak sa zatajte a neprevezmite (napr. na firme práve nie je žiadna oprávnená osoba na preberenie pošty), prídu na druhý deň (postup taký istý) a následne bude rozhodnutie uložené na pošte, kde si ho vyzdvihnite, ale pozor, na 15 deň odo dňa uloženia (§ 17 ods. 3 zákona o správe daní a poplatkov; pošta ho nechá uložený aj dlhšie, ale pre správcu dane sa považuje za doručený na 15 deň od uloženia v zmysle cit. ustanovenia); potom budete mať 15 dní na odvolanie, tak odvolanie pošlite poštou posledný 15 deň (najlepšie doporučene alebo s doručenkou, aby ste mali dôkaz o tom, že ste odvolanie podali včas); následne má daňový úrad 30 dní aby o odvolaní rozhodol, prípadne ak nebude mať odvolanie všetky náležitosti, je správca dane povinný vás vyzvať na ich odstránenie (§ 46 ods. 5 zákona 511/1992), čím môžete získať ďalší čas; ak si to zrátame na dni je tu marec a ak bude platiť novela ako uviedol ALBO, pokute by ste sa teoreticky mohli vyhnúť;
dík, pošpekulujeme