fipina
03.01.07,08:20
Zam-teľ dostal od splátkovej spoločnosti podpísanú žiadosť o poskytnutie úveru, ktorej súčasťou je aj dohoda o zrážkach zo mzdy. Musí za-teľ znovu podpisovať so zam-com dohodu o zrážkach alebo stačí táto dohoda?
Nutricia
03.01.07,07:45
Myslím si že musí,tak ako pri zmluve s DDP poistovnami takisto musí zamestnanec podpísat dohodu so zamestnávatelom,že mu bude zamestnávatel zrážat zo mzdy príspevok na DDP.Je to takisto vypísané v zákonníku práce.
Lanaj
03.01.07,11:32
Myslím si že musí,tak ako pri zmluve s DDP poistovnami takisto musí zamestnanec podpísat dohodu so zamestnávatelom,že mu bude zamestnávatel zrážat zo mzdy príspevok na DDP.Je to takisto vypísané v zákonníku práce.

Nesúhlasím. Však zamestnanec dohodu o zrážkach zo mzdy už podpísal. Podľa § 551 Obč.zák. má zamestnávateľ povinnosť uvedené zrážky prevádzať.
Pokiaľ mi ale príde fotokópia dohody, zavolám si zamestnanca, aby mi to podpísal a keď nesúhlasí, tak dohodu vrátim splátkovej spoločnosti s tým, že akceptujem len originál alebo overenú kópiu.
fipina
03.01.07,12:04
Mne prišla kópia - nie fotokópia, resp. originál si zrejme nechali a druhý hárok (písaný cez kopír) mi poslali.
Lanaj
03.01.07,13:14
Mne prišla kópia - nie fotokópia, resp. originál si zrejme nechali a druhý hárok (písaný cez kopír) mi poslali.

V takom prípade to považujem za originál a zrážky prevádzam, aj keby s tým zamestnanec nesúhlasil.
fipina
10.04.07,12:04
Ako mám vykonať zrážku zo mzdy, keď za-nec podpísal na dohode so spoločnosťou zrážku vo výške 2000,-, ale podľa jeho príjmu a exekučného poriadku mu vychádza zraziť max. 705,- Sk (kratší prac. úväzok). Koľko mu môžem zraziť?
Tweety
10.04.07,12:11
Ako mám vykonať zrážku zo mzdy, keď za-nec podpísal na dohode so spoločnosťou zrážku vo výške 2000,-, ale podľa jeho príjmu a exekučného poriadku mu vychádza zraziť max. 705,- Sk (kratší prac. úväzok). Koľko mu môžem zraziť?
Pri podpise dohody sa malo zohľadniť, že táto výška nezodpovedá celkom skutočnostiam, takže, ak vychádza 705.-, tak vykonáš zrážku 705.- a opravila som dohodu o zrážke.
Antea
10.04.07,13:38
Zrážky z "Dohody medzi takýmito spoločnosťami " a zamestnancom sa riadia podľa Občianskeho zákonníka § 551 a nie podľa Exekučného poriadku tzn.,že mu môžeš strhnúť sumu , ktorá je na "Dohode...",je to splátka pôžičky.
drobeceva
14.11.07,09:28
Prosím, ak máte niekto vzor DOHODA o zrážkach, budem Vám povďačná.
Aljok
14.11.07,09:41
Aňuška
14.11.07,09:47
Prosím, ak máte niekto vzor DOHODA o zrážkach, budem Vám povďačná.

Prikladám.