Gard
03.01.07,09:28
Mozno je naivne co sa chcem spytat ale neviem ako na to.
Mam zmluvu o prenajme nehnutelnosti. Mam zaplatit rocne najomne manzelskemu paru 40.000 Sk. Oni si dali do zmluvy, ze sa vyplatene najomne rozdeli rovnakym dielom medzi nich.
Ako mam vyplatit to najomne ? Kazdemu po 20.000 extra na vydavkovy blok pre kazdeho zvlast alebo 40.000 na jeden vydavkovy blok a uvediem na nom oboch manzelov.
Asi by som to cele nemal platit len jednemu z nich. Mozem na jednom vydavkovom bloku uviest aj dve osoby ?
abel
03.01.07,08:37
Záleží od formulácie v zmluve. Ak je to tak, ako píšeš, že zaplatené nájomné si budú deliť medzi sebou rovnakým dielom, kľudne napíš "Vyplatené komu: manželia XY". a daj sumu 40.000.- Sk.
Tweety
03.01.07,08:37
Mozno je naivne co sa chcem spytat ale neviem ako na to.
Mam zmluvu o prenajme nehnutelnosti. Mam zaplatit rocne najomne manzelskemu paru 40.000 Sk. Oni si dali do zmluvy, ze sa vyplatene najomne rozdeli rovnakym dielom medzi nich.
Ako mam vyplatit to najomne ? Kazdemu po 20.000 extra na vydavkovy blok pre kazdeho zvlast alebo 40.000 na jeden vydavkovy blok a uvediem na nom oboch manzelov.
Asi by som to cele nemal platit len jednemu z nich. Mozem na jednom vydavkovom bloku uviest aj dve osoby ? Ak je zmluva na manželov, dala by som jeden VPD a uviedla by som manželia XY.
tinaM
03.01.07,08:40
Mozno je naivne co sa chcem spytat ale neviem ako na to.
Mam zmluvu o prenajme nehnutelnosti. Mam zaplatit rocne najomne manzelskemu paru 40.000 Sk. Oni si dali do zmluvy, ze sa vyplatene najomne rozdeli rovnakym dielom medzi nich.
Ako mam vyplatit to najomne ? Kazdemu po 20.000 extra na vydavkovy blok pre kazdeho zvlast alebo 40.000 na jeden vydavkovy blok a uvediem na nom oboch manzelov.
Asi by som to cele nemal platit len jednemu z nich. Mozem na jednom vydavkovom bloku uviest aj dve osoby ?
Ja by som vyplatila nájomné tomu, s kým mám uzavretú zmluvu. Zmluva je uzavretá medzi Vami a niektorým z manželov. To, že oni si dali do zmluvy, že sa nájomné rozdelí rovnakým dielom, je podľa mňa ich záležitosť, ako sa vysporiadajú so zdaňovaním tohto príjmu.
Gard
03.01.07,09:16
Jedna sa o to, ze manzelia vlastnia nehnutelnost pomerom 1:1 a obaja ju aj prenajimaju rovnakym dielom. Pri vyplateni najmu sa im jedna aj o to, ze podla zakona o Dani z prijmov su prijmy do 5 x ziv. minima oslobodene od zdanenia. Do tohoto patri aj napr. prenajom nehnutelnosti. Teda kazdy z nich dostane po 20.000 a ani jeden z nich to nezdani. Keby to dostal len jeden, musel by to uz zdanit.
Vyplatim to teda, ako mi radite na jeden vydavkovy so sumou 40.000 a uvediem 'Manzelia XY' a podpisu sa obaja, ze peniaze prevzali.
ekovm
30.01.07,08:35
Ak majú príjem aj zo závislej činnosti tak sa príjem zdaňuje spolu s nájomným?
vikinka
30.01.07,08:37
Ak majú príjmy z prenájmu aj zo závisl.činn.podávajú DP typ B.
ekovm
30.01.07,09:14
A aké výdavky uplatňujem, Keď to je spolu so ZČ? Náklady na prevádzku miestnosti podľa Zmluvy o nájme mi s.r.o. prepláca na základe faktúr, ktoré poskztujem ako podklady pre výpočet príslušnej časti nákladov.
vikinka
30.01.07,09:19
Z prenájmu 40 % paušálne výdavky.§ 6 odst.10 ZDP