jeny9999
03.01.07,10:00
ahojteprosim moze mi niekto pomoct v otazke cestnej dane? som v mojom prvom zamestnani asi mesiac a uz sa to na mna rúti. :confused: takze minuleho roku sme zaplatili cestnu dan za nase firemne auto, avsak v septembri doslo k dopravnej nehode, ktora nase auto uplne vyradila z prevadzky:eek: .
co teraz? je potrebne napisat nejakú ziadost na danovy urad o vratenie casti dane?? co by ste mi prosim poradili?? dakujem :p
jeny9999
Tweety
03.01.07,09:03
ahojteprosim moze mi niekto pomoct v otazke cestnej dane? som v mojom prvom zamestnani asi mesiac a uz sa to na mna rúti. :confused: takze minuleho roku sme zaplatili cestnu dan za nase firemne auto, avsak v septembri doslo k dopravnej nehode, ktora nase auto uplne vyradila z prevadzky:eek: .
co teraz? je potrebne napisat nejakú ziadost na danovy urad o vratenie casti dane?? co by ste mi prosim poradili?? dakujem :p
jeny9999
1. Nie Cestná daň, ale daň z Motorových vozidiel.
2. Bolo potrebné v minulom roku, ak ste MV vyradili z používania, oznámiť zmenu v dani z MV a požiadať o vrátenie pomernej časti zaplatenie dane .
tinaM
03.01.07,09:07
1. Nie Cestná daň, ale daň z Motorových vozidiel.
2. Bolo potrebné v minulom roku, ak ste MV vyradili z používania, oznámiť zmenu v dani z príjmu a požiadať o vrátenie pomernej časti zaplatenie dane .
2.opravujem-v dani z motorových vozidiel.:)
d0d0
03.01.07,09:09
Prorím vás, keď sa teraz v r. 2007 mení sadzba dane z MV, je treba podať aj nové DP ? Pretože v už podaných DP je uvedená iná suma, než ktorú teraz uhradíme.
ďakujem
Tweety
03.01.07,09:10
2.opravujem-v dani z motorových vozidiel.:)
Ďakujem za upozornenie, už som opravila,jasné, že daň z MV.:)
tinaM
03.01.07,09:11
Prorím vás, keď sa teraz v r. 2007 mení sadzba dane z MV, je treba podať aj nové DP ? Pretože v už podaných DP je uvedená iná suma, než ktorú teraz uhradíme.
ďakujem
Netreba podať nové.
d0d0
03.01.07,09:17
Netreba podať nové.
ďakujem ..........
Tweety
03.01.07,09:17
Prorím vás, keď sa teraz v r. 2007 mení sadzba dane z MV, je treba podať aj nové DP ? Pretože v už podaných DP je uvedená iná suma, než ktorú teraz uhradíme.
ďakujem Ak v DP nenastala zmena oproti roku 2006, nie je potrebné podávať na rok 2007 nové, jednoducho len daň zaplatiť a litera zákona je splnená.
jeny9999
04.01.07,06:21
no dobre, a ked sme to minuleho roku neurobili, je mozne to spravit teraz???
liba2
04.01.07,06:39
ahojteprosim moze mi niekto pomoct v otazke cestnej dane? som v mojom prvom zamestnani asi mesiac a uz sa to na mna rúti. :confused: takze minuleho roku sme zaplatili cestnu dan za nase firemne auto, avsak v septembri doslo k dopravnej nehode, ktora nase auto uplne vyradila z prevadzky:eek: .
co teraz? je potrebne napisat nejakú ziadost na danovy urad o vratenie casti dane?? co by ste mi prosim poradili?? dakujem :p
jeny9999Treba urobiť dodatočné DP ; výsledok bude preplatok na dani a tento si vyžiadate listom od DÚ.
marco04
04.01.07,09:45
Ak som v r. 2006 zaplatila cestnú daň, ale v r. 2007 nebudem používať toto vozidlo(vozidlo živnostníka nezaradené v majetku) musím podať nejakú žiadosť na DU alebo len nezaplatiť daň.?
tinaM
04.01.07,09:47
Ak som v r. 2006 zaplatila cestnú daň, ale v r. 2007 nebudem používať toto vozidlo(vozidlo živnostníka nezaradené v majetku) musím podať nejakú žiadosť na DU alebo len nezaplatiť daň.?
Do 15. dní oznámiť DÚ, že nebudete vozidlo používať na podnikanie.
grinch
04.01.07,11:15
Dobrý deň. Ja ešte k tejto téme: Ak konatel=spoločník jednoosobovej s.r.o. zapožičia svoj automobil do firmy, kto zaplati dan z MV? Podľa zmluvy bude s.r.o. niesť všetky náklady na prev. vozidla. Ak zaplatí i túto daň /na meno konateľa/ môže ju dať do účtovníctva? Ak viete prosím poradte, lebo už mám z toho konatelovho ustavičného špekulovania unavené závity.
tinaM
04.01.07,12:58
Dobrý deň. Ja ešte k tejto téme: Ak konatel=spoločník jednoosobovej s.r.o. zapožičia svoj automobil do firmy, kto zaplati dan z MV? Podľa zmluvy bude s.r.o. niesť všetky náklady na prev. vozidla. Ak zaplatí i túto daň /na meno konateľa/ môže ju dať do účtovníctva? Ak viete prosím poradte, lebo už mám z toho konatelovho ustavičného špekulovania unavené závity.
Podľa § 85 zákona 582/2004 Z.z. o miestnych daniach, daňovníkom dane z MV je fyzická osoba alebo právnická osoba alebo organizačná zložka zapísaná do obch.registra, ktorá používa vozidlo na podnikanie.
V danom prípade by sa nájomca a prenajímateľ /predpokladám, že je tam nájomná zmluva/ mali dohodnúť, kto podá daňové priznanie k dani z MV a kto daň zaplatí. Správca dane bude akceptovať ktoréhokoľvek z nich, ktorý sa za daňovníka považuje.
Evanka
04.01.07,13:24
Dobrý deň. Ja ešte k tejto téme: Ak konatel=spoločník jednoosobovej s.r.o. zapožičia svoj automobil do firmy, kto zaplati dan z MV? Podľa zmluvy bude s.r.o. niesť všetky náklady na prev. vozidla. Ak zaplatí i túto daň /na meno konateľa/ môže ju dať do účtovníctva? Ak viete prosím poradte, lebo už mám z toho konatelovho ustavičného špekulovania unavené závity.
Ak bude využívať na podnikanie zapožičaný automobil s.r.o., zaplatí aj DzMV s.r.o. a bude to jej uznateľný výdavok. Takže Priznanie k DzMV urobí s.r.o., nie konateľ.
grinch
04.01.07,19:59
Vrelé díky.