jana kotlarikova
03.01.07,14:02
Prosím vás o radu,

manžel si založil v marci s.r.o., vklad 200.000,- Sk, v účtovníctve má len počiatočné náklady (overenie podpisu a pod =bez DPH) cca 50.000,-. Za každý Q podal 0 DPH hlásenie. Moja otázka: Daňové priznanie mu vychádza mínusové, pretože nemal žiadne príjmy len počiatočné výdavky. Môže daňový výsledok výjsť mínusový?
Milan Benka
03.01.07,13:08
Prosím vás o radu,

manžel si založil v marci s.r.o., vklad 200.000,- Sk, v účtovníctve má len počiatočné náklady (overenie podpisu a pod =bez DPH) cca 50.000,-. Za každý Q podal 0 DPH hlásenie. Moja otázka: Daňové priznanie mu vychádza mínusové, pretože nemal žiadne príjmy len počiatočné výdavky. Môže daňový výsledok výjsť mínusový?

Môže. V praxi sa to nazýva daňová strata (§2/ k, zák o DP).
V budúcnosti to môže použiť na zníženie základu dane ( viď §30 ZoDP)
jana kotlarikova
03.01.07,13:16
takže na daňovom tlačive vykáže mínus . Ešte sa opýtam, čo by mal urobiť,aby sa mu náklady vrátili a dalej v s.r.o. nemieni pokračovať. Zrušením s.r.o. by sa mu náklady zväčšili. Ď.
AHA
03.01.07,13:33
Pokiaľ nebude vyrábať príjmy tak na náklady nevyrobí, jedine, že predá s.r.o.
chlap
03.01.07,14:58
... Ešte sa opýtam, čo by mal urobiť,aby sa mu náklady vrátili a dalej v s.r.o. nemieni pokračovať. Zrušením s.r.o. by sa mu náklady zväčšili. Ď.

Jednoducho povedané - musí zarobiť peniaze :D

Ale vážne .... ak je to "čistá" s.r.o. (čo asi je, lebo sa to dá doložiť daňovým priznaním), tak takáto s.r.o. sa dá predať. Cena za takúto s.r.o. môže byť okolo 250-270 tis. Sk (= vklad spoločníka + náklady na založenie + niečo ako odmena za to, že niekto za mňa založil spoločnosť a ja to už nemusím obehávať)

Mimochodom, tú spoločnosť mu niekto zakladal "na kľúč"? Lebo tie počiatočné náklady sú dosť vysoké.
Zoltán Kovács
03.01.07,15:05
Jednoducho povedané - musí zarobiť peniaze :D

Ale vážne .... ak je to "čistá" s.r.o. (čo asi je, lebo sa to dá doložiť daňovým priznaním), tak takáto s.r.o. sa dá predať. Cena za takúto s.r.o. môže byť okolo 250-270 tis. Sk (= vklad spoločníka + náklady na založenie + niečo ako odmena za to, že niekto za mňa založil spoločnosť a ja to už nemusím obehávať)

Mimochodom, tú spoločnosť mu niekto zakladal "na kľúč"? Lebo tie počiatočné náklady sú dosť vysoké.

Tá cena by bola reálna iba v tom pípade, ake ten vklad ZI by bol skutočne vložený na účet. Ale ak je to sro bez peňazí, t.j. ZI je iba na papieri potom reálna cena je oveľa nižšia.

To že zriaďovacie náklady boli také vysoké, asi mal drahého právnika, resp. notára.