maja
03.01.07,13:22
Chybou medzi "nebom a zemou" musím podávať dodatočné DP DPH za mesiace 02,06/06 týka sa to len r. 33 nadobudnutie tovaru prvým odberateľom a 08/06 nadobudnutie tovaru z EU .
Mám očakávať daňovú kontolu a pokutu ???
Ďakujem a krajší začiatok nového roka ako mám ja.....:(
ALBO
04.01.07,06:57
T tých 3 str. obchodov nie je dôvod na pokutu, lebo vám nevzniká rozdiel v dani, to len podáte.
Pri tom nadobudnutí z EU tam ano , na r. 35 vám vznikne rozdiel, ktorí bude sankcionovaný podľa § 35/3 (cca 6% z tej dane ak to presiahne 500Sk).
Nenapísali ste do ktorého mesiaca ste dali vstupnú Fa a či ste už uplatnili vstup. Ak nie , a obdržali ste ju v 8 mesiaci, potom by ste to v tom dodatočnom vynulovali, vstup aj výstup.
Kontrolu skôr keď daň pýtate, nie keď odvádzate (to je len názor).
maja
04.01.07,07:27
Tú Fa som dala do 8 mesiaca a nič som si ešte neuplatnila, čiže v dodatočno DP to mám aj na vstupe aj na výstupe. Daň sa mi v ani jednom prípade nemení, tie Fa som zaradila do tých mesiacov, kde patria podľa dátumov sú to FA od toho istého dodávateľa z Nemecka.
ALBO
04.01.07,08:17
Tú Fa som dala do 8 mesiaca a nič som si ešte neuplatnila, čiže v dodatočno DP to mám aj na vstupe aj na výstupe. Daň sa mi v ani jednom prípade nemení, tie Fa som zaradila do tých mesiacov, kde patria podľa dátumov sú to FA od toho istého dodávateľa z Nemecka.

Nerozumiem veľmi, čo naznačujete, ale keď ide o nadobudnutie tovaru z EU tak podľa § 20 máte danú DP napr. dňom vystavenia Fa, predpokladám, že bola vystavená v 8. mesiaci tak musíte v dodatočnom DP za august dať výstup na r. 2. No a ak ste ešte toto doda DP nepodali a neuplatnili ste si daň na vstupe (ak máte nárok) tak si máte právo upkatniť aj daň na vstupe. To dávate na r. 16. No a ak viete preukázať, že ste doklad v 8. mesiaci mali, tak to dáte do jedného doda DP za august a výsledok na r. 35 bude nula. Ak ste však obdržali ten doklad až teraz napr.v decembri tak vstup dáte do decembrového DP a výstup do doda augustového. No a potom už máte z toho doda sankciu.
maja
04.01.07,08:29
Tá Fa tu bola už v 8.mesiaci, ale s tým dodávateľom boli určité problémy,tak boli tie FA ú šéfa, lebo s nimi vyjednával. Uhradil ich až v 12. mesiaci a mne ich dal až po úhrade, tak preto ten celý problém.