matalenka
03.01.07,14:23
Dobry den,

poprosim o radu. Občan, ktory pracuje v zahranici (Irsko) musi zdanovat svoje prijmy v SR? Nech ratam ako ratam, vychadza mi strasne velka dan z prijmu, je to tak spravne???

Na Slovensku bol do apríla 2006 a pracoval na pracovnu zmluvu. Od maja pracuje v zahranici na pracovnu zmluvu. Používam metódu zápočtu dane. Daňové priznanie typ A.

Poradte mi prosim, dakujem vsetkym...
Zoltán Kovács
03.01.07,13:27
Dobry den,

poprosim o radu. Občan, ktory pracuje v zahranici (Irsko) musi zdanovat svoje prijmy v SR? Nech ratam ako ratam, vychadza mi strasne velka dan z prijmu, je to tak spravne???

Na Slovensku bol do apríla 2006 a pracoval na pracovnu zmluvu. Od maja pracuje v zahranici na pracovnu zmluvu. Používam metódu zápočtu dane. Daňové priznanie typ A.

Poradte mi prosim, dakujem vsetkym...

Musíš podať daňové priznanie,lebo si rezident.Teda zdaňuješ celosvetové príjmy. Ale ak dobre viem s Írskom je podpísaná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, a v tom prípade zaplatené dane v Írsku sa ti zohladnia v daňovom priznaní na SR.
Johanka
03.01.07,13:35
matalenka
03.01.07,14:02
Ano s tym suhlasim, ale v Irsku je nizsia dan zo mzdy ako tu na Slovensku. Rozdiel dvoch sadzieb musi teda doplatit (metóda zápočtu dane) dobre som tomu porozumela??

Dakujem.
Johanka
03.01.07,15:53
Áno. Ak daňovník pracuje v krajine, s ktorou máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane, je v nevýhode oproti daňovníkovi pracujúcemu v krajine , s ktorou máme v zmluve metódu vyňatia príjmov.
hanar
07.02.08,16:58
Ako zaokrúhľujete zahraničné príjmy pri prepočítaný kurzu?:)
jamis
07.02.08,16:59
Ako zaokrúhľujete zahraničné príjmy pri prepočítaný kurzu?:)

Aritmeticky.
johny18
04.03.08,07:14
Prosim niekoho o radu. Robim istemu panovi danove priznanie, v mesiacoch 1-8 pracoval na pracovnu zmluvu v SR, 9-10 brigada v nemecku, 11-12 opat zmluva v SR. Uvadzam do danoveho priznania aj prijmy z nemecka? AK ano, moze to byt problem, pretoze nema ziadne potvrdenia o prijme z nemecka, ani ziadne vyplatne pasky a pod. Takze nevieme ani, ci mu dan zrazali, on iba tvrdi, ze ano..
vikinka
04.03.08,07:19
Bez potvrdenia o príjme sa nedajú uviesť zahran.príjmy,ak mal skutočne príjem zdanený ,tak by nemal byť problém s vystavením potrdenia.
johny18
04.03.08,08:20
Zo zmluvy s nemeckom vyplyva, ze sa pouziva metoda vynatia prijmov, je to spravne? mam v tom trochu chaos
gita
25.03.08,09:41
Syn pracoval v r. 2007 3 mesiace v ČR, 3 mesiace v SR. V daňovom priznaní mu vychádza samozrejme preplatok, t. j. mali by mu vrátiť zaplatenú daň. Chcem sa opýtať, či mu má DU vrátiť aj daň zaplatenú v ČR, keďže ide o započítanie dane. Minulý rok mal nedoplatok po započítaní českej dane, takže tento rok by mu asi mali vrátiť aj českú daň, nie?
gita
25.03.08,11:55
???? nevie nikto poradiť ?????
skvarki
25.03.08,12:08
Daň zaplatená v zahraničí sa u nás nevracia. Z podaného DP mu môžu vrátiť len daň vybranú v SR.
mirkab14
26.01.10,16:57
Prosím o radu.Daňovník zo SR SZČO,registrovaný so slov.DIČ pracuje v Čechách.Faktruje svoju prácu českej firme a platia mu na účet, ktorý ma založený v Čechách.Ako mu mám urobiť DP?Aké si môže dať výdavky, môže aj paušálne?Živnosť v rámci voľnej živnosti.Doniesol mi aj nejaké potvrdenia od rodinných príslušníkov o návštebe školy.Neviem čo s tým?
Anik
28.01.10,10:42
dgerliczyova
28.01.10,12:36
Dcéra pracuje v ČR – je zamestnancom. Zamestnávateľ odvádza odvody do soc. a zdravotnej poisťovne a odvádza jej dane - Čechách. Je rezidentom ČR / nie SR/.
Chce si popri zamestnaní v ČR založiť živnosť slovenskú. Živnosť bude vykonávať iba v ČR.
Ak si založí živnosť v SR, stane sa rezidentom v SR? alebo ostane rezidentom ČR.
/v ČR býva, má tam stav. sporenie,....../
Bude musieť podávať daňové priznanie aj v SR? Bude musieť odvádzať do sociálnej v ČR aj SR? V SR z príjmov z ČR aj zo živnosti?
Môže mať živnosť vydanú na Slovensku a súčasne byť rezident v CZ?
Je lepšie pre ňu požiadať o živnosť na Slovensku alebo v Čechách. Môže Slovák požiadať o živnosť v Čechách
Čo je pre ňu výhodnejšie z hľadiska daní a odvodov – pokiaľ chce byť zamestnaná a súčasne mať živnosť?
Ako je to so zdravotnou, nakoľko odvody môžu isť len v jednej krajine ?