bysto1
03.01.07,13:43
ahojte.

ako riesite pripad, ked decembrova faktura sa plati v januari prijmovym dokladom? da sa prepnut dako rok pri vybere hradiaceho dokladu k fakture, aby som vlastne k fakture december 2006 natiahol prijmovy doklad januar 2007?

vdaka za rady. bysto
AlaNR
04.01.07,06:13
V roku 2007 choď cez pokladničné doklady, vytvor si nový doklad a cez VS si vyberieš požadovanú faktúru. Dolu na obrazovke pod zoznamom máš prepínač na roky.
bysto1
04.01.07,07:55
hmm, dakujem za snahu, ale ....

skusal (a? - neviem ci si ona alebo on) si to? ono prepnut rok sa da len v hlavnej ponuke, ale ked si otvoris trebars tie VS, das na niektoru fakturu ponuku UHRADY, uz ti prepinanie rokov nefunguje. nejde mi to ale do hlavy, zeby to nemali v tomto programe nejako osetrene..... tak spekulujem.


nejaky dalsi napad niekto?
dakujem
AlaNR
04.01.07,08:35
Ja nahrávam úhrady len cez pokladničné doklady alebo bankové doklady a nie spôsobom, že k faktúre priraďujem nejaký doklad.
Tam to nefunguje asi preto, lebo už robíš len s tou jednou konkrétnou faktúrou, ktorú máš nahratú v období, do ktorého patrí.

Tým mojím spôsobom to ide, ten Tvoj som vyskúšala a roky sa tam naozaj prepínať nedajú.
Ale inak, ako priamo cez pokladničné alebo bankové doklady to nespravíš.
bysto1
05.01.07,08:08
skus mi prosim ta to vysvetlit este raz, hlavne co je teda VS skratka. mam nahraty ten hradiaci doklad v januari2007 k decembrovej fakture a co dalej?


dakuje. ahoj zatial
andreaS
05.01.07,08:15
bysto: hovoris, ze uz mas urobeny ten prijmovy/vydavkovy doklad? Tak si ho znovu otvor a priamo v nom mas napisane VS potom okienko a na konci okienka su myslim tri bodky alebo nieco cim si mozes rovno otvorit ponuku dokladov, ktore chces uhradit. Ked toto otvoris, tak sa ti zobrazi taka tabulka ktora ma az dva prepinace, jeden je hore kde sa prepinas medzi prijatymi fa, doslymi fa, zavazky, pohl... a druhy je dole, a tu si prepinas roky..

takze ak chces uhradit prijatu fa, tak daj pridaj novy vydavok, zadaj datumy a otvoris si VS a tam si prepnes na prijate fa, pripadne si zmenis rok na 2006, vyberies danu fa a mas hotovo! Vsetky ostatne udaje ti natiahne...
bysto1
05.01.07,08:15
uz som na to prisiel co to znamenalo VS a ako sa to tam prepina.

dakujem