loveisgod
03.01.07,14:15
Ahojte,
v celku vydarena stranka z ktorej sa tesim. (Ved kazdemu to Boh vrati =) )
OK, mal by som otazku ohladne prepisu sro.
Znamy ma sro registrovanu na seba od 1991, a teraz ju chce dat na syna + 3 dalsich spolocnikov. Ak by boli vsetci konatelia s odmenou 1000Sk (koli nizsiemu ZP =140 Sk (10% + 4%) ) treba aj mandatnu zmluvu?
On sam by z nej 'vystupil'. Je taketo nieco mozne realizovat?
Ak ano, kolko to stoji v cislach: prepis, (alebo ci treba novu spolocensku zmluvu), pridanie podnikatelskych zamerov,zmena obchodneho mena, zvysenie Zakladneho Imania, atd.
Kde to vsetko treba nahlasovat s akymi tlacivami a ako dlho to moze trvat dokym mozeme zacat?
Vsetko je koli tomu, aby sme mali sro co najskor a nemuseli moc behat po uradoch a vybavovat, atd. Kde je este mozne zistit pripadne pohladavky tejto sro voci firmam, bankam atd ak by nahodou nejake boli?
Zatim Diky Moc!
Milan Benka
03.01.07,16:09
Ahojte,
v celku vydarena stranka z ktorej sa tesim. (Ved kazdemu to Boh vrati =) )
OK, mal by som otazku ohladne prepisu sro.
Znamy ma sro registrovanu na seba od 1991, a teraz ju chce dat na syna + 3 dalsich spolocnikov. Ak by boli vsetci konatelia s odmenou 1000Sk (koli nizsiemu ZP =140 Sk (10% + 4%) ) treba aj mandatnu zmluvu?Mandátnu, alebo zmluvu o výkone funkcie.
On sam by z nej 'vystupil'. Je taketo nieco mozne realizovat? Predaj obchodného podielu.
Ak ano, kolko to stoji v cislach: prepis, (alebo ci treba novu spolocensku zmluvu), pridanie podnikatelskych zamerov,zmena obchodneho mena, zvysenie Zakladneho Imania, atd. Minimálne náklady budú na overovanie podpisov, zmena v živnostenskom registri, popl. za návrh na zápis do obch. registra, .... ( ale to musíš poznať obch. právo, alebo veľmi lacného právnika) + Je potrebné zmeniť zakladateľskú listinu na spoločenskú zmluvu.
Kde to vsetko treba nahlasovat s akymi tlacivami a ako dlho to moze trvat dokym mozeme zacat? Ak budú všetky podklady v poriadku, obch. register to vybaví za 1-2 týždne.
Vsetko je koli tomu, aby sme mali sro co najskor a nemuseli moc behat po uradoch a vybavovat, atd. Kde je este mozne zistit pripadne pohladavky tejto sro voci firmam, bankam atd ak by nahodou nejake boli? Pozri si ročné závierky, daňové priznania, ......., alebo to daj spraviť niekomu, kto tomu rozumie.
Zatim Diky Moc!


Zvýraznené možnosti ďalšieho postupu.

Ako tak nad tým rozmýšľam, rýchlejšie založíš novú s.r.o.( ak nie rýchlejšie, tak aspoň si budeš istý, že je čistá). Mne to pred nejakým rokom trvalo nejakých 15 dní.
Alebo kúp čistú sro. Aj tu na porade bolo pár ponúk.