viera_m
03.01.07,18:25
Prajem všetkým dobrý večer.
Prosím môžete mi niekto pomôcť s vypracovaním internej smernice na firemný mobilný telefón? Zatiaľ som takú nenašla a veľmi by mi pomohol nejaký vzor. Ďakujem veľmi pekne.
Viera
Gido
03.01.07,17:34
Myslim, že to može byť ako smernica na bycikel, len zmeníš názov.
Gido
03.01.07,17:39
Ale teraz celkom vážne: za akým účelom má byť tá smernica vydaná, čo má riešiť, pre koho má byť určená a ďaľšie informácie sú potrebné na seriózne poradenie, resp. pomoc.
viera_m
03.01.07,18:06
Ospravedlňujem sa, že som neuviedla viac podrobností.
Do firmy sme kúpili mobilný telefón na paušál 200 minút. Súčasťou faktúry bude aj výpis hovorov. Smernica by mala riešiť predovšetkým uvedený limit. Čiže po pretelefonovaní uvedených 200minút bude musieť pracovníčka rozdiel zaplatiť bez ohľadu na to, či hovory boli služobné alebo súkromné. Ďalej by smernica mala obsahovať aj niečo o tom že pracovníčka nesmie mobil vypínať.
Ďakujem
Viera
Monika Kováčová
03.01.07,20:18
Myslím si, že toto by nemala riešiť smernica ale nejaká forma DOHODY o používaní firemného mobilného telefónu. Táto dohoda by mala byť podpísaná zástupcom spoločnosti a zamestnancom - teda obojstranne.
Gido
03.01.07,20:21
Z doplnenia k téme usudzujem, že smernica na mobilný telefón sa má týkať len jednej pracovníčky. Mám za to, že v takom prípade by bola vhodnejšia dohoda s pracovníčkou o zverení zariadenia (alebo pracovnej pomôcky) k výkonu práce, kde uvediete všetko, na čom ste sa dohodli, teda spôsob používania MT, povinnosť mať ho neustále zapnutý, uhrádzať spotrebu nad paušál, opatrovať a ošetrovať ho, ochraňovať pred krádežou alebo odcudzením, dohodnuté sankcie pri porušení povinností a náhrada škody pri strate, resp. je možné riešiť to aj uzatvorením dohody o hmotnej zodpovednosti (§182 ZP) alebo za stratu zverených predmetov (§185 ZP). Stačí toľko? Prajem dobrú noc.
viera_m
03.01.07,20:39
Ďakujem za rady.
Chobot
04.01.07,07:27
...obsahovať aj niečo o tom že pracovníčka nesmie mobil vypínať.
Ďakujem
Viera

To jej budete platiť 24 hodinovú pracovnú pohotovosť 7 dní v týždni??:eek:
Evanka
04.01.07,07:34
Citát:
Pôvodca textu príspevku: viera_m
...obsahovať aj niečo o tom že pracovníčka nesmie mobil vypínať.
Ďakujem
Viera




To jej budete platiť 24 hodinovú pracovnú pohotovosť 7 dní v týždni??:eek:
Nebude ho dvíhať http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Marína
04.01.07,08:05
A prečo by jej súkromie malo narušovať čo i len zvonenie, možno aj v 10 minútovom intervale?
alena
04.01.07,08:14
pripájam krátku dohodu o používaní mobilného telefónu, ktorú si samozrejme možno upraviť podľa vlastných požiadaviek
duficek
04.01.07,08:56
A prečo by jej súkromie malo narušovať čo i len zvonenie, možno aj v 10 minútovom intervale?
mna skor zarazilo, ze si firma chce nechat platit od zamestnanca firemne hovory !!! to je na tom tak zle? nechcel by som robit v takej firme, veru nie....
nonstop zapnuty telefon, a ked prekrocim firemny limit firemnymi hovormi, este to aj zaplatim....kapitalisticky vykoristovatel :) fuuuuj
sukromne hovory spoplatnit alebo zakazat, ale toto nie...
viera_m
04.01.07,17:42
mna skor zarazilo, ze si firma chce nechat platit od zamestnanca firemne hovory !!! to je na tom tak zle? nechcel by som robit v takej firme, veru nie....
nonstop zapnuty telefon, a ked prekrocim firemny limit firemnymi hovormi, este to aj zaplatim....kapitalisticky vykoristovatel :) fuuuuj
sukromne hovory spoplatnit alebo zakazat, ale toto nie...


Zdravím všetkých! Vidím, že táto téma je diskutovaná a chcela by som len upreniť.
Nejde o žiadneho kapitalistického vykorisťovateľa.
Pracovníčka je objektová vedúca. Má na starosti zabezpečiť aby služba, ktorú poskytuje firma na "objekte" ( čiže u zákazníka ) bola vykonaná čo najlepšie. To jej zaberie maximálne doobeda 3hod. a poobede možno 1-2hodiny. Dosažiteľná musí byť hlavne pre zákazníka u ktorého naše pracovníčky vykonávajú upratovacie práce. (To je len v prípade nejakého problému)
Limitom sme chceli predísť tomu aby zbytočne nevolala s upratovačkou, ktorá je od nej vzdialená možno jedno poschodie a môže sňou hovoriť aj osobne. Alebo máte pocit, že prevolaných 3000minút (to je zo skúsenosti) je normálne!? :confused:
Viera
duficek
04.01.07,18:18
zobral by som vypis hovorov a opytal by som jej, preco jej hovor s upratovackou dna 10.12.2006 o 14:40 trval 95 minut. (priklad)
samozrejme teraz po vysvetleni situacie to obmedzenie vyznieva inak, ale vseobecne za firemne hovory povazujem ked hovorim so zakaznikmi a obchodnymi partnermi.
misomiso
04.01.07,18:35
Ja si myslim, ze ak charakter prace predpoklada predovsetkym prichadzajuce volania a ochchadzajuce firemne sa predpokldaju iba vynimocne, ma takyto limit opodstatnene. Vtpis volani nic neriesi, vypis obsahuje iba nicnehovoriace tel. cisla. Po mesiaci sa nijako neda zistit, ci to bol zakaznik, alebo sukromne.

Navyse to, ze hovor bol vedeny napr. k inej pracovnicke hoci aj tej istej firmy este neznamena, ze bol pracovny. Skratka myslim si, ze jej veduci pozna jej charakter prace ak skutocne komunikance potreby a ze ma pravo definovat limit.

Samozrejme ak je firma seriozna, nebude od pracovnicky ziadat platit prekrocenie limitu, ak by skutocne riesila nejake nepredvidane problemy a bolo k tomu potrebne viac telefonovat.
viera_m
04.01.07,18:39
Je samozrejmé, že nebudú vykonávané zrážky zo mzdy za každú 1min. Ide len o zamedzenie zbytočného telefonovania.
Viera
duficek
04.01.07,19:11
Ja si myslim, ze ak charakter prace predpoklada predovsetkym prichadzajuce volania a ochchadzajuce firemne sa predpokldaju iba vynimocne, ma takyto limit opodstatnene.
ja si myslim ze taky limit nema opodstatnenie ani v pripade ked sa predpoklada velka tel. komunikacia s klientami, ci uz sa jedna o hovory prinasajuce buduci prijem, alebo hovory v oblasti podpory zakaznikom...tie peniaze sa vratia v spokojnych zakaznikoch.
Vtpis volani nic neriesi, vypis obsahuje iba nicnehovoriace tel. cisla. Po mesiaci sa nijako neda zistit, ci to bol zakaznik, alebo sukromne.
praveze vypis volani by toto riesit mal, aj po roku zistim, ze ten hovor trval 95 minut a mam predsa databazu tel. cisiel, pripadne viem ze to cislo je upratovacky a viem zamestnankyni konkretne ukazat, tieto dni ste telefonovali na cislo XY, hovory su nestandardne dlhe, ziadam vysvetlenie. navyse na vypise hovorov vidim, ze je to stale to iste cislo, tak nie je co riesit predsa...


Navyse to, ze hovor bol vedeny napr. k inej pracovnicke hoci aj tej istej firmy este neznamena, ze bol pracovny.
uznavam, preto by som pozadoval vysvetlenie dlhych telefonatov na rovnake cisla
Skratka myslim si, ze jej veduci pozna jej charakter prace ak skutocne komunikance potreby a ze ma pravo definovat limit.

Samozrejme ak je firma seriozna, nebude od pracovnicky ziadat platit prekrocenie limitu, ak by skutocne riesila nejake nepredvidane problemy a bolo k tomu potrebne viac telefonovat.
to je hadam samozrejme, ale je rozdiel pretelefonovat 3000 minut so zakaznikom a 3000 s upratovackou zvyraznene
Monika Kováčová
04.01.07,19:13
No.... no nepobite sa...:D :D
duficek
04.01.07,19:15
ved normalna vymena nazorov, nie ?:)
misomiso
04.01.07,19:22
ja si myslim ze taky limit nema opodstatnenie ani v pripade ked sa predpoklada velka tel. komunikacia s klientami, ci uz sa jedna o hovory prinasajuce buduci prijem, alebo hovory v oblasti podpory zakaznikom...tie peniaze sa vratia v spokojnych zakaznikoch.


Nie kadzy ma poziciu, kde sa predpoklada aktivna komunikacia s klientmi. Podpora zakaznikov spociva aj v tom, ze sa im napr. poskytne tel. cislo veducej ktora posobi v terene(spominany pripad) s ktorou mozu v pripade potreby riesit vsetky aktualne problemy. Predpokladam, ze na kontaktovanie zakaznikov (z pohladu marketingu) su vo firme ini ludia, ktori mozu operovat aj z pevnej linky.

Rypat sa potom vo vypisoch volani nie je nic prijemne. To aby ste volali znova na kazde cislo, aby ste zistili, ci je to kadernik, autoservis, skolka, alebo naozaj nejaky zakaznik.
duficek
04.01.07,19:37
Nie kadzy ma poziciu, kde sa predpoklada aktivna komunikacia s klientmi. Podpora zakaznikov spociva aj v tom, ze sa im napr. poskytne tel. cislo veducej ktora posobi v terene(spominany pripad) s ktorou mozu v pripade potreby riesit vsetky aktualne problemy. Predpokladam, ze na kontaktovanie zakaznikov (z pohladu marketingu) su vo firme ini ludia, ktori mozu operovat aj z pevnej linky.
ale ved ani ta pevna linka nie je zadarmo...
Rypat sa potom vo vypisoch volani nie je nic prijemne. To aby ste volali znova na kazde cislo, aby ste zistili, ci je to kadernik, autoservis, skolka, alebo naozaj nejaky zakaznik.
za normalnej situacie by som sa vo vypise nevrtal. ale viera_m ma konkretny problem so zamestnancom, ktory ktory pretelofonuje 3000 minut s upratovackou ich firmy (pritiahol som to za vlasy). takze je namieste zobrat vypis hovorov, cislo zamestnanca-upratovacky poznam tiez a ukazat zamestnankyni-veducej vypis, poziadat o vysvetlenie.

mozno si veduca uvedomi, ze tie hovory su vsetky vidiet a na papieri to bije do oci a "ukludni" sa, alebo sa supne ten limit spomenuty hore...
ale inak s tebou suhlasim ;)