ariadna
03.01.07,18:38
chcem sa opýtať,manžel je živnostník,v auguste nám menili okná,ako sídlo podnikania máme obaja miesto trvalého bydliska.môžem mu náklady na výmenu okien na celom dome dať do nákladov a tým mu znížiť rozdiel medzi prijímami a výdavkami?ďakujem za odpoveď:)
emily
03.01.07,18:20
Dať môžeš, len či to zožerú daňováci.
Ale bez srandy. Podľa mňa nie. Máš dom ako miesto podnikania, ale určite nie len miesto podnikania.Čiže tie okná by si menila tak, či tak. Správne by mal byť dom alebo jeho časť vyňatý z bytového fondu a vedený ako priestor na podnikanie. Potom by si mala platiť dane z tohoto priestoru ako z podnikateľského, nie ako bytového. Je to ťahanie na dlhé lakte a ja by som do toho nešla. Ale to je môj názor, ktorý nemusí byť správny.
Anja111
03.01.07,18:25
Dať môžeš, len či to zožerú daňováci.
Ale bez srandy. Podľa mňa nie. Máš dom ako miesto podnikania, ale určite nie len miesto podnikania.Čiže tie okná by si menila tak, či tak. Správne by mal byť dom alebo jeho časť vyňatý z bytového fondu a vedený ako priestor na podnikanie. Potom by si mala platiť dane z tohoto priestoru ako z podnikateľského, nie ako bytového. Je to ťahanie na dlhé lakte a ja by som do toho nešla. Ale to je môj názor, ktorý nemusí byť správny.

Súhlasím s Emily.
Chobot
04.01.07,07:23
Dať môžeš, len či to zožerú daňováci.
Ale bez srandy. Podľa mňa nie. Máš dom ako miesto podnikania, ale určite nie len miesto podnikania.Čiže tie okná by si menila tak, či tak. Správne by mal byť dom alebo jeho časť vyňatý z bytového fondu a vedený ako priestor na podnikanie. Potom by si mala platiť dane z tohoto priestoru ako z podnikateľského, nie ako bytového. Je to ťahanie na dlhé lakte a ja by som do toho nešla. Ale to je môj názor, ktorý nemusí byť správny.

Presne tak. Nestačí len mať v tom byte miesto podnikania, musel by byť byt vo vlastníctve firmy (čo asi nie je, valstníte ho ako fyzické osoby, nie?), aby si mohla dať náklady na opravu a rekonštrukciu do daňových nákladov.