fachman
03.01.07,19:19
Poradcovia,prosím o radu.Pozeral som § 43 a 48 o pr.zmluve.Pýtam sa na toto.
Do práce so nastúpil 1.12.2005. V čl 4. sa uvádza že je uzavretý pracovný pomer na čas: určitý-do 31.5.2006,skúšobná doba 3 mesiace.Od podpísania zmluvy,1.12.2005,som už nepodpisoval nič.Ako je to o dohodnutí alebo predĺžení prac.pomeru.Nemali by v máji 2006 somnou uzavrieť neakú zmluvu,Alebo zamestnávateľ to bere,že ostávam na dobu neurčitú?Ako je to s troma rokmi,kedy mi v tom období môžu predlžovať? Ďakujem.
lenkak
03.01.07,18:32
Alebo zamestnávateľ to bere,že ostávam na dobu neurčitú - áno.
Monika Kováčová
03.01.07,18:49
Platí:

§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Keďže ste sa inak nedohodli, tvoj pracovný pomer je už v tejto dobe pracovným pomerom uzatvoreným na neurčitý čas zo zákona, bez ďalších potrebných dokladov.
LIZINKA
03.01.07,19:36
Platí:

§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Keďže ste sa inak nedohodli, tvoj pracovný pomer je už v tejto dobe pracovným pomerom uzatvoreným na určitý čas zo zákona, bez ďalších potrebných dokladov.

pracovnym pomerom na cas neurcity
Gido
03.01.07,20:06
Platí:

§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Keďže ste sa inak nedohodli, tvoj pracovný pomer je už v tejto dobe pracovným pomerom uzatvoreným na určitý čas zo zákona, bez ďalších potrebných dokladov.

Verím, že ermon v snahe rýchlo odpovedať urobil len preklep vo svojom komentári, lebo sa odvoláva na správne ustanovenie zákona.
Evanka
03.01.07,20:11
Platí:

§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Keďže ste sa inak nedohodli, tvoj pracovný pomer je už v tejto dobe pracovným pomerom uzatvoreným na určitý čas zo zákona, bez ďalších potrebných dokladov.
Keďže ste sa inak nedohodli, tvoj pracovný pomer je už v tejto dobe pracovným pomerom uzatvoreným na neurčitý čas zo zákona, bez ďalších potrebných dokladov.
Asi iba preklep.
Monika Kováčová
03.01.07,20:14
Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za opravu preklepu (alebo nedoklepu???). Presne tak som to myslela. Ste veľmi pozorní a som šťastná, že čítate pozorne moje príspevky.
fachman
04.01.07,13:26
Ďakujem,zhruba viem že prejdem akoby na dobu neurťčitú,ale aj tak zajdem na personálne,aby som to mal na papieri.