beap
03.01.07,22:00
Dobrý večer.

Rada by som sa s vami poradila ako postupovať pri účtovaní SZČO, ktorý vykonáva profesiu murára. Fakturované má iba vykonávanie murárskej činnosti, no na živnostenskom liste má aj iné, neviazané aktivity, ktoré však po celý rok 2006 neuplatňoval.
? 1. Môže si uplatniť paušálne 60% do nákladov + zaplatené odvody poisťovniam + nezdaniteľnú položku ?
? 2. Svoju činnosť vykonával v českej republike. Faktury sú vystavonané českým firmám v českých korunách. Ako postupovať pri ich zaúčtovaní a môže sa aj tak postupovať podľa bodu 1.?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
ondrejvla
03.01.07,21:12
Dobrý večer.

Rada by som sa s vami poradila ako postupovať pri účtovaní SZČO, ktorý vykonáva profesiu murára. Fakturované má iba vykonávanie murárskej činnosti, no na živnostenskom liste má aj iné, neviazané aktivity, ktoré však po celý rok 2006 neuplatňoval.
? 1. Môže si uplatniť paušálne 60% do nákladov + zaplatené odvody poisťovniam + nezdaniteľnú položku ?
? 2. Svoju činnosť vykonával v českej republike. Faktury sú vystavonané českým firmám v českých korunách. Ako postupovať pri ich zaúčtovaní a môže sa aj tak postupovať podľa bodu 1.?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu.

beap - opravujem, až teraz som si všimla "murár" pozri si ZoDP § 6,ods.(10), fa účtuješ - deň vystavenia kurzom NBS, deň úhradu kurzom, ktorý je platný v deň úhrady. V JÚ neúčtuješ o kurzových rozdieloch medzi knihou pohľadávok a záväzkov, ale prepočítanou úhradou.
Muška
03.01.07,21:21
Dobrý večer.

Rada by som sa s vami poradila ako postupovať pri účtovaní SZČO, ktorý vykonáva profesiu murára. Fakturované má iba vykonávanie murárskej činnosti, no na živnostenskom liste má aj iné, neviazané aktivity, ktoré však po celý rok 2006 neuplatňoval.
? 1. Môže si uplatniť paušálne 60% do nákladov + zaplatené odvody poisťovniam + nezdaniteľnú položku ? áno


ak má v živnosti uvedenú REMESELNÚ činnosť
Evanka
03.01.07,23:58
Nevadí, že má uvedené v ŽL aj iné činnosti, na ktoré by nemohol uplatniť paušálne výdavky 60%. Dôležité je to, že nemá z týchto činností žiadne príjmy a všetky jeho príjmy za zdaňovacie obdobie sú iba z remeselných činností.
Samozrejme je dôležité, ako píše Muška, aby mal túto - remeselnú činnosť (murárske práce) uvedenú v ŽL.
beap
07.01.07,12:36
Ďakujem všetkým. Ste super.