SCORPION
04.01.07,05:31
Zdravím všetkých.
Mám nápad podnikať v oblasti drevených brikiet. Čo myslíte má tento obnoviteľlý druh eko - paliva budúcnosť. Mal by som v tom začať podnikať.
Kolenčík
04.01.07,15:04
Samozrejme, skús, ale myslím že je to dosť náročné a budúcnosť to má. U nás ich vyrábajú a je veľký problém ich kúpiť, všetko sa vyrába na vývoz. Strojné a materiálne vybavenie je pomerne drahé a pri výrobe je vysoká spotreba energie. Držím Ti palce a ak budeš lacnejší budem ich kupovať od Teba.
brejo
04.01.07,17:24
v prvom rade je otazne ci si si spravil nejaky prieskum na zkalade ktoreho by si si dalej vedel rozhodovat ci do neicoho takeho ist alebo nie .. prieskum je dolezita vec .. nielen prieskum zaujmu ludi ale aj prieskum konkurencie .. urob ho a na zaklade neho sa budes vediet rozhodnut .. takisto swot analyza nie je na zahodenie v ktorej analyzujes silne a slabe stranky ako aj prilezitosti .. pomoct by mohla aj jasne predstava cash flow ..
misolga
04.01.07,18:03
Pred niekoľkými rokmi som sa sretla s firmou ktorá vyrábala tieto brikety .Materiál-piliny na výrobu brikiet za výhodnú cenu získavala z drevospracujúcich podnikov-pre píly to nakoniec bolo tiež výhodné, lebo sa zbavili pilín, problém bol však so zaobstaraním strojného zariadenia - briketovacieho stroja, ktorý nakoniec zakúpili v Maďarsku, s jeho servisom, nakoľko bol poruchový, ale to bolo pred desiatimi rokmi a taktiež s predajom-u nás na Slovensku brikety sa ako palivo používa už nejakú dobu, ale stále nie je veľmi rozšírené .Brikety ako palivo má veľmi vysokú výhrevnosť a po spálení sa odpad môže používať napríklad ako hnojivo aj na záhradku.Viem že zatiaľ Baumax predáva tieto brikety, ale ak chce niekto začať s výrobou brikiet treba si urobiť prieskum trhu-dopyt .
camelfly
04.01.07,18:05
nepisal si presne ci chces brikety vyrabat alebo s nimi obchodovat,
ak mas zaujem brikety vyrabat, tak urcite to nebude lacna zalezitost,
co sa tyka financnej stranky ale aj priestorovej ako vyrobny priestor

- brikety ci obdobne pelety maju svoje miesto na trhu s palivami a vyhodou
je hlavne, ze ich mozme spalovat bez akychkolvek uprav vo vsetkych otvorenych systemoch spalovania, urcite je to zaujimavy sortiment na trhu nakolko
su vhodne pre kuchynske sporaky, kachle, etazove a ustredne kurenie ale aj
v kozube

- pri briketach je nevyhodou nemoznost plne automatizovat proces
spalovania v domacich kotloch ale myslim ze to nie je take hrozne,
pretoze aj tak su brikety velmi popularne

- no a je tu dalsia vec ktora suvisi s tym, ci mas moznost pri vyrobe
brikiet zabezpecit svoju vyrobu dostatocnym materialom na ich vyrobu,
drevene piliny, hobliny, kora, dreveny prach, slama, ale aj papier

- uz sme pri ich vyrobe cize briketovanie pouziva technologiu zhutnovania,
pouziva sa vysokotlakove lisovanie, tato technologia nie je najlacnejsia,
tak a financie budu asi najvacsi problem, viem ze davali na takyto projekt
financie z EUROFONDOV

- samozrejme treba mat aj schvaleny technologicky postup na vyrobu brikiet

viac o tom neviem, uz len ako sa hadzu do krbu, tak to ano ;)
SCORPION
05.01.07,04:03
Vdaka za vase odpovede a navrhy uvidim ci sa napokon rozhodnem pre tuto vyrobu. Este raz vdaka a ak sa mozem opytat za aku cenu sa predavaju vo vasej oblasti. CAUKO
camelfly
05.01.07,10:08
Vdaka za vase odpovede a navrhy uvidim ci sa napokon rozhodnem pre tuto vyrobu. Este raz vdaka a ak sa mozem opytat za aku cenu sa predavaju vo vasej oblasti. CAUKO
s tymi cenami je to rozne, zavisi od mnozstva, kvality a odberu,
ked si das do vyhladavaca google: ceny brikiet, najdes tam mnozstvo
firiem ktore ponukaju na predaj brikety, ci v mensom balene alebo v tonach
od 3,90 - 5,00 za kg, urcite sa da v ramci osobneho hovoru dohodnut aj na
nizsej cene

PS: ked zhanamame brikety, objednavky hlasime vlastne uz pomalicky teraz,
je to pre nas vyhodne, nakolko na jesen uz nezozenieme nic,
podarilo sa mi osobne zohnat brikety aj po 2,- Sk za kg
informatik
15.10.12,07:53
dobrý deň, potrebovala by som poradiť s podnik.plánom.Ide o fiktívny plán v rámci štúdia, zaujímam sa o výrobu a následný predaj peletiek napr. z odpadových pilín z píl a pod. Vedeli by ste mi trošičku v tomto smere poradiť, napr. aké stroje by bolo treba nakúpiť (nejaký triedič, spaľov.komoru, mlyn, peletizér, chladič), na uskladnenie zabezpečiť nejaké silá, na balenie nejaký baliaci stroj a pod.... Či tie piliny poskytujú píly zdarma alebo nie. Alebo ak by ste mali nejaké nápady, rada ich uvítam. Vopred ďakujem.
marleau
15.10.12,08:06
Treba sa spýtať priamo vo výrobe,tam Ti vedia najlepšie povedať.
ACCNT
15.10.12,19:10
dobrý deň, potrebovala by som poradiť s podnik.plánom.Ide o fiktívny plán v rámci štúdia, zaujímam sa o výrobu a následný predaj peletiek napr. z odpadových pilín z píl a pod. Vedeli by ste mi trošičku v tomto smere poradiť, napr. aké stroje by bolo treba nakúpiť (nejaký triedič, spaľov.komoru, mlyn, peletizér, chladič), na uskladnenie zabezpečiť nejaké silá, na balenie nejaký baliaci stroj a pod.... Či tie piliny poskytujú píly zdarma alebo nie. Alebo ak by ste mali nejaké nápady, rada ich uvítam. Vopred ďakujem.

informatik co nevie googlit? to sa mi zda nejake divne... to bude ucm alebo trencianska univerzita, vsak? :D :D :D
musia byt pelety? keby mohli byt brikety, tak tu mas nejakeho predajcu s technologiou aj s cenami: agro-profi bodka cz
v podstate potrebujes vstupny material-predpokladajme slamu. tu musis niekde uskladnit. nasledne ju musis rozdrtit na potrebnu frakciu. ziadny triedic ti netreba, lebo sa to drti dovtedy, dokym sa to nezmesti cez vystupne sito.
mozno bude treba drt prehnat cez susicku(proces peletovania je viacej narocny na spravnu vlhkost. pri briketach by to malo byt menej narocne). a potom to mozes supnut do briketovacieho lisu, odkial ti to moze ist nejakym dopravnikovym pasom na kopu, kde to bude niekto vrecovat.
a pochybujem, ze budu vstupny material poskytovat zadarmo. ak ho maju malo, tak mozno-lenze to musis obehat vela prevadzok. ak ich maju dost, maju vlastny stroj, alebo ich predavaju. a nie som si isty, ze je dobre podnikatelsky napad zakladat na tom, ze vstupny material je zadarmo.
pouzi slamu-mas to jednoduchsie, nakolko na nete si mozes najst ceny :D
...tolko teoreticke vedomosti :)

btw tu mas nejakeho predajcu: briketovacilis bodka eu
....pozor, toto je iba priklad, kde najdes ceny produktov. v ziadnom pripade ho neodporucam, nakolko na nete si mozte najst kopu problemov s tymi strojmi. podla komentov na nete sudim, ze takto vyzeraju nekvalitne vyrobky-alebo mozno ludia fakt nedodrzuju vstupne podmienky(velkost materialu, vlhkost,...) a potom im to nejde.