Yvvetta
21.12.04,07:41
V 11/2004 sme v ČR do auta zakúpili súčiastky v hodnote nad 30tis., takže je to tech. zhodnotenie. Na Slovensku nám robili montáž. Je táto montáž súčasťou tech. zhodnotenia ?
Je to auto kategórie N1 a odpisujeme ho teraz 3. rok.
Čo si myslíte kolegovia ?
Zuzka
21.12.04,06:59
Yvvetta, z toho čo si napísala, že ste nakúpili súčiastky do auta, by som to posúdila ako opravu a všetko by som zaúčtovala na účet opráv, včetne montáže. Podľa mňa to nie je technické zhodnotenie. Mala by si to lepšie konkretizovať.
Yvvetta
21.12.04,07:21
No kúpili sme nový nejaký špeciálny výfuk. Nerozumiem sa do toho. Ten starý nebol pokazený. Cena bola viac ako 30tis., tak som to hodnotila, že to bude tech. zhodnotenie.

Ale ty si ma teraz naviedla na to, že by to mohla byť aj oprava. Však kontrola nevie, že pôvodný výfuk nebol pokazený.

Myslíš Zuzka, že by to mohla byť oprava ? Nemám žiaden záznam o poškodení.

Ďakujem za odpoveď.
Nike
21.12.04,07:47
Záleží na FA a na popise práce, ak je vhodný "pokec" na FA tak záznam o poškodení by nemusel byť, po 3 rokoch sa aj výfuk môže pokaziť.
Yvvetta
21.12.04,08:04
Na došlej fa z ČR sú len vypísané jednotlivé diely výfuku a nazvali to materiálom.

Na došlej fa tuzemskej, kde je vykonaná montáž výfuku sú fakturované vykonané práce a k tomu ešte je fakturovaný dodaný materiál.

Ani v jednej fa nie je zmienka o oprave.
Yvvetta
21.12.04,08:43
Zuzka, Nike, prosím odpovedzte mi. Ďakujem
Zuzka
21.12.04,09:10
Presne ako píše Nike, záznam o poškodení nemusí byť uvedený, ja by som to zaúčtovala ako opravu. Stačí ak firma, ktorá vykonávala montáž tam uvedenie iba výmenu výfuku (demontáž starého a montáž nového).
Nike
21.12.04,09:15
Tiež by som to nekomplikovala. Suma je do 30. tis. podľa mňa obhájiš opravu-výmenu.
Yvvetta
21.12.04,09:52
Pre Nike. Suma práveže je viac ako 30 tis.

Ďakujem kolegyne.
Nike
21.12.04,10:18
sorry, už to vidím. A čo to je kamion keď má taký drahý výfuk. No tak teraz neviem.
tibor
21.12.04,14:37
aj keby stál výfuk milion - predsa nikto mi nebude vravieť kde a koľko mám zaplatiť ako súkromná neštátna firma za náhradné diele. ako tu popisujú - je to oprava-údržba, leba sa nezmenila účelnosť či funkcia auta - teda sa neprerobilo na úžitkové či opačne na osobné - resp. nenastali nejaké nové vlastnosti auta.