Aktis
04.01.07,09:53
Nastala u nás hypotetická búrlivá diskusia - v prípade, že mi niekto pošle omylom na účet peniaze, ja ich v dobrej viere miniem, je možné ich odo mňa vymáhať ?

Podľa akého zákona ?
Tweety
04.01.07,08:55
Nastala u nás hypotetická búrlivá diskusia - v prípade, že mi niekto pošle omylom na účet peniaze, ja ich v dobrej viere miniem, je možné ich odo mňa vymáhať ?

Podľa akého zákona ?
Áno, je to možné, ide o neoprávnené obohatenie.
josh
04.01.07,09:15
Upresnujem tweety: bezdovodne obohatenie (po právnicky :) ). § 451 Občianskeho zákonníka. Dôležité je to plnenie bez právneho dôvodu.
Antonia1
04.01.07,09:53
Nastala u nás hypotetická búrlivá diskusia - v prípade, že mi niekto pošle omylom na účet peniaze, ja ich v dobrej viere miniem, je možné ich odo mňa vymáhať ?

Podľa akého zákona ?

U mňa to nie je hypotetická otázka ale skutočnosť. Dnes sa mi podarilo cez internetbanking zadať zlý účet a moje peniažky lietajú vo vzduchu.
Účet bol správny ale zadala som chybný kod banky. Len dúfam, že VUB
nebude taký istý účet a platba sa vráti na môj účet. Prosím nemá niekto
skúsenosti ako ďalej postupovať? Musím asi počkať zo dva dni či neprídu naspäť a potom dám žiadosť do Slov. sporiteľne o vrátenie mylnej platby.
chudaska
04.01.07,10:23
Keď sa mi to raz stalo, vrátili sa mi peniažky späť s tým, že taký účet neexistuje. Ale ak by existoval, asi by si musel žiadať o ich vrátenie, držím päste, aby Ti prišli späť!!
helas
04.01.07,19:40
Nám sa to tiež pred pár rokmi stalo a mali sme problém tú mylnú platbu dostať s5 http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif/nedarí sa mi napísať široké e a syn mi poradil/ nie od banky ale od dotýčnej osoby. Nakoniec sme to riešili súdne, bola to dosť veľká čiastka, takže držím palce, aby vo VUB taký účet nemali.
Antonia1
09.01.07,10:23
Oznamujem, že peniažky sa mi už vrátili. Účet našťastie neexistoval.Ďakujem za podporu.