Jozef
21.12.04,08:47
Dobry den, zdravim vas
prosim vas vychadza mi danova povinnost za 11/2004 vyse miliona.
Je mozne poziadat DU o odklad platenia, alebo o platenie po castiach?
Mate s tym nejake skusenosti?
Vdaka
Yvvetta
21.12.04,07:55
Ja by som skôr povedala, že nie ako hej. Nepovolia úhrady po častiach. DÚ nezaujímajú naše problémy.

Ale aj opak môže byť pravdou.
accad
21.12.04,08:28
V právomoci DU nie je umožniť splátkový kalendár bez príslušného finančného dopadu za finančnú insolventnosť pri splatení daňovej povinnosti. Skôr sa na fakt, že písomne DU požiadate o postupné splácanie svojho záväzku, pozerá ako na Vašu dobrú vôľu postupne vyrovnať svoj záväzok voči ŠR. Aj to DU hodnotí pozitívne pri ostatných úkonoch, ktoré môžu v budúcnosti mať vplyv na jeho rozhodnutia a na to, že nebude riešiť danú situáciu napr. daňovou exekúciou. Ak riadne podáte daňové priznanie k DPH a budete postupne splácať podľa svojích finančných podmienok, tak treba počítať s finančným postihom za dni omeškania, ktoré Vám DU vyrúbi.
Odporúčam písomne DU o Vašej situácii upovedomiť, aj keď to bude formulované napr. ako žiadosť o postupné splácanie záväzku-daňovej povinnosti z titulu prechodnej finančnej insolventnosti, z dôvodu časového posunu úhrad zo strany odberateľov za poskytnuté služby (tovar), z ktorých odvádzate príslušnú DPH.
Jozef
21.12.04,12:51
Vdaka vsetkym za vaše odpovede. Pomohli ste mi.