keri
04.01.07,12:14
Ahojte,
zaujimalo by ma,ze ako zapisete do evidencie zavazkov prijaty dobropis a ako zapisete uhradu tohto dobropisu v hotovosti. (pri PD mi neotvori knihu zavazkov - tam som totiz zapisala fakturu s minusom).
A este jedna pripomienka: viackrat sa mi stalo, ze ked natiahla "vydavky a prijmy textovo" pri prvom otvoreni mi vysli vysoke sumy, cely vysledok bol viac nez cudny. Ked som zatvorila okienko (nie cely program!) a hned potom znovu otvorila, boli tam uz take sumy, boli tam uz dobre cisla. Robim nieco zle???
Dakujem, dakujem.
tinaM
04.01.07,11:26
Ahojte,
zaujimalo by ma,ze ako zapisete do evidencie zavazkov prijaty dobropis a ako zapisete uhradu tohto dobropisu v hotovosti. (pri PD mi neotvori knihu zavazkov - tam som totiz zapisala fakturu s minusom).
A este jedna pripomienka: viackrat sa mi stalo, ze ked natiahla "vydavky a prijmy textovo" pri prvom otvoreni mi vysli vysoke sumy, cely vysledok bol viac nez cudny. Ked som zatvorila okienko (nie cely program!) a hned potom znovu otvorila, boli tam uz take sumy, boli tam uz dobre cisla. Robim nieco zle???
Dakujem, dakujem.
Dobropis zapisujem do záväzkov mínusom.V PD si vyťahujem F7. Nemám problém.
Tie vysoké sumy vo výdavkoch a prímoch textovo vyhadzovalo aj mne. Bola to chyba v programe. Treba si stiahnuť novšiu verziu.Teraz neviem číslo, ale určite novšiu ako máte vy.
ekopo
04.01.07,11:49
Už som tu písal niekde k téme účtovania dobropisu v ALFE. Nie je možné v Alfe korektne zaúčtovať úhradu dobropisu. Čiže takto: Príjem hotovosti, bankou /plusom/ a následne vo výdavkovej časti mínusom príslušný nákladový stlpec. V Alfe sa to robí : výdaj hotovosti,bankou /mínusom/ a následne vo výdavkovej časti mínusom príslušný nákladový stlpec, takéto účtovanie mi je prinajmenšom čudné. Peniaze som prijal a nie vydal mínusom.
zuhl
04.01.07,12:19
To tu o čom hovoríte? Veď dobropis sa v alfe po novom robí super.
tinaM
04.01.07,12:21
To tu o čom hovoríte? Veď dobropis sa v alfe po novom robí super.
Ako postupuješ?
zuhl
04.01.07,12:25
Normálne ideš do záväzkov a nahráš dobropis tak, že napravo si vyberieš či sa jedná o fa, alebo dobropis atď. A alfa už všetko spraví za teba. Po tom si to pri úhrade normálne vyvoláš F7. Niekedy som to aj ja tak robila mínusovou hodnotou, ale potom som mala prúser na DPH - om tlačive.
tinaM
04.01.07,12:54
Normálne ideš do záväzkov a nahráš dobropis tak, že napravo si vyberieš či sa jedná o fa, alebo dobropis atď. A alfa už všetko spraví za teba. Po tom si to pri úhrade normálne vyvoláš F7. Niekedy som to aj ja tak robila mínusovou hodnotou, ale potom som mala prúser na DPH - om tlačive.
Ja to robím presne tak, ale tiež musím uviesť v knihe záväzkov znamienko mínus.Potom mám DPH správne. Ináč to nejde. Chcela som vedieť tvoj postup, lebo ekopo to pokladá za nekorektné. Asi sa to ináč nedá:(
zuhl
04.01.07,12:59
Je to tak správne, proste tak je to po novom a nepomôžeme si. Oni to tak urobili podľa zákona, lebo takto sa tie údaje dostávajú do DPH tlačiva do riadku 25
ekopo
04.01.07,13:46
Tina a Zuzanka, pozorne si ešte raz prečítajte môj príspevok - jedná sa o úhradu!!!!!!!!!!
Vlasta Č.
05.01.07,04:49
[quote=keri]Ahojte,
zaujimalo by ma,ze ako zapisete do evidencie zavazkov prijaty dobropis a ako zapisete uhradu tohto dobropisu v hotovosti. (pri PD mi neotvori knihu zavazkov - tam som totiz zapisala fakturu s minusom).

V Alfe v časti "pomôcky - pomoc" je rozpísané zaúčtovanie aj úhrada došlého dobropisu.
mondes
18.07.12,17:31
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi, ako spárujem ostrú fa. s dobropisom a úhradou rozdielu. Totižto došla nám faktúra v sume 380 Eur, ktorú sme neuhradili a dobropis k nej v sume -280 Eur. Ja som faktúru zaevidovala do záväzkov a taktiež aj dobropis mínusom. Avšak teraz pri úhrade som dala VPD 100 Eur a spárovala som ho so sumou v záväzkoch t.j. 380 Eur. Zostalo mi tam svietiť 280 Eur. A cez ID som dala výdavok -280 Eur a spárovala som to v záväzkoch s dobropisom v sume -280 Eur. Tak to je ok. Len neviem, ako vymažem zo záväzkov tých svietiacich 280 Eur neuhradených z ostrej faktúry. Ďakujem pekne.
mondes
18.07.12,18:07
Skúsim ešte raz. Nemôžem sa z toho vysomáriť.

25.5.2012 nám došla fa. od Slovak Telekom v sume 380 Eur, ktorú sme neuhradili. Zaevidovala som ju do záväzkov. Dňa 29.5.2012 nám došiel dobropis k tej faktúre v sume -280 Eur. Zaevidovala som ho do záväzkov mínusom. Teraz úhrada: Cez ID som dala výdavok -280 Eur a spárovala som to s dobropisom v záväzkoch. Tým sa mi záväzok vymazal. Z pokladne som zaplatila 100 Eur (rozdiel z normálnej faktúry a dobropisu) a úhradu som spárovala s faktúrou v sume 380 Eur. Takže v záväzkoch mi zostalo neuhradených 280 Eur. Ako to mám vysporiadať? Prosím Vás o radu. Ďakujem pekne.
mondes
18.07.12,18:21
Prosím, nikto neporadí?
tictac7
18.07.12,18:22
Skúsim ešte raz. Nemôžem sa z toho vysomáriť.

25.5.2012 nám došla fa. od Slovak Telekom v sume 380 Eur, ktorú sme neuhradili. Zaevidovala som ju do záväzkov. Dňa 29.5.2012 nám došiel dobropis k tej faktúre v sume -280 Eur. Zaevidovala som ho do záväzkov mínusom. Teraz úhrada: Cez ID som dala výdavok -280 Eur a spárovala som to s dobropisom v záväzkoch. ...no a ešte musíš urobiť takisto aj úhradu tej pôvodnej faktúry vo výške 280. Robíš vlastne klasický zápočet, ale Ty si spravila len jednu polovicu z neho :-)Tým sa mi záväzok vymazal. Z pokladne som zaplatila 100 Eur (rozdiel z normálnej faktúry a dobropisu) a úhradu som spárovala s faktúrou v sume 380 Eur. Takže v záväzkoch mi zostalo neuhradených 280 Eur. Ako to mám vysporiadať? Prosím Vás o radu. Ďakujem pekne.

v texte
mondes
18.07.12,18:31
Ďakujem pekne.