jholubok
04.01.07,12:30
Dobrý deň, mám zamestnanca, ktorý pracuje od 11/06 - v závode bol k 30.11 vyhodený a my sme mu chceli nájsť novú prácu ale 12/06 začalo v závode dovolenkové obdobie(takže nebolo možné ho zadeliť) dohodli sme sa sním že si pošle žiadosť o neplatené voľno. On si žiadosť neposlal - teraz žiada ušlú mzdu za 12/06. Teraz nám volá každý deň a nadáva každému "vybrané slová". Chcem sa opýtať ako postupovať keby sme ho chceli vyhodiť (nemá skúšobnú dobu) a ako vypočítať menovanému ušlú mzdu za mesiac 12/2006. Ďakujem veľmi pekne
Tweety
04.01.07,11:37
Ak ste s ním chceli ukončiť PP, ale ste tak neurobili, zamestnanec je naďalej v PP a má nárok na príslušné mzdové ohodnotenie. Ak chcete ukončiť PP, ńič vám v tom nebráni, v skúšobnej dobe je to jednoduché. Ak ste tak neurobili, a on nedal žiadosť o neplatené voľno, tak jeho neprítomnosť v práci by sa dala brať aj ako Absencia, neviem, aká bola dohoda.
jholubok
06.01.07,18:04
Dohoda bola, že si zašle písomnú žiadosť na firmu o neplatené voľno ale do dnešného dňa tak neučinil.
Tweety
06.01.07,18:08
Dohoda bola, že si zašle písomnú žiadosť na firmu o neplatené voľno ale do dnešného dňa tak neučinil. A ako postupoval zamestnávateľ ? S takýmto zamestnancom, predpokladám podľa dátumov, že je v skúšobnej dobe, sa dá hocikedy rozviazať PP.
jholubok
06.01.07,18:17
"Osudová" chyba zamestnávateľa - prijali sme ho bez skúšobnej doby.
Tweety
06.01.07,18:19
"Osudová" chyba zamestnávateľa - prijali sme ho bez skúšobnej doby. Tak potom ostáva iba A, a následne uvažovať o výpovedi.
jholubok
06.01.07,18:35
To A znamená absencie? Podľa Vás môžme mu dať A , keď si nezaslal žiadosť.
Tweety
06.01.07,18:38
To A znamená absencie? Podľa Vás môžme mu dať A , keď si nezaslal žiadosť.
Na absenciu sa nedáva žiadosť, žiadosť sa dáva na neplatené voľno.
jholubok
06.01.07,18:45
Ja viem, že na absencie sa nedáva žiadosť. Mala som na mysli, či my mu môžme priznať absencie za to, že nedodržal to čo slúbil t.j. že do dnešného dňa si nezaslal žiadosť o neplatené voľno.
Marína
07.01.07,07:42
Nie za to, čo sľúbil, veď je to bezpredmetné, ale za to, že nepracuje. Ak nečerpá dovolenku, náhradné voľno, neplatené voľno, nie je PN tak má absenciu.