berry
04.01.07,13:42
Pekný deň
Mám tu jeden problem a neviem si dať s ním rady. Prišla mi preddavková Fa na program Omega 16422,-SK. Uhradila som to hotovosťou cez poštu. A spolu s programom mi prišla faktúra.
Zaúčtovala som to takto.
PDF som iba zaevidovala
VPD 321/211
DF 518/321
Ale stale mi tam svieti DF , že ešte nie je uhradená. Skúšala som to nejako internými dokladmi (ako v jednoducho účtovníctve) Ale neviem aké tam mám dať účty. A či sa to tak vlastne robí. prosím poradťe.
Ďakujem
evina
04.01.07,12:45
Pekný deň
Mám tu jeden problem a neviem si dať s ním rady. Prišla mi preddavková Fa na program Omega 16422,-SK. Uhradila som to hotovosťou cez poštu. A spolu s programom mi prišla faktúra.
Zaúčtovala som to takto.
PDF som iba zaevidovala
VPD 321/211
DF 518/321
Ale stale mi tam svieti DF , že ešte nie je uhradená. Skúšala som to nejako internými dokladmi (ako v jednoducho účtovníctve) Ale neviem aké tam mám dať účty. A či sa to tak vlastne robí. prosím poradťe.
Ďakujem
Predpokladám neplatiteľ DPH, lebu ju neuvádzaš.
314/211- úhrada preddavku

518/321- zaúčtovanie dodávateľskej faktúry
321/314
liba2
04.01.07,16:54
Pekný deň
Mám tu jeden problem a neviem si dať s ním rady. Prišla mi preddavková Fa na program Omega 16422,-SK. Uhradila som to hotovosťou cez poštu. A spolu s programom mi prišla faktúra.
Zaúčtovala som to takto.
PDF som iba zaevidovala
VPD 321/211
DF 518/321
Ale stale mi tam svieti DF , že ešte nie je uhradená. Skúšala som to nejako internými dokladmi (ako v jednoducho účtovníctve) Ale neviem aké tam mám dať účty. A či sa to tak vlastne robí. prosím poradťe.
ĎakujemPri zadávaní riadnej DF v okne Rozpis (súm) v dolnej časti je okienko: preddavky. Tam treba zapísať sumu preddavku.
Pri ďalšom zapisovaní si žiada vpravo dole uviesť číslo dokladu, z ktorého sa má preddavok odpočítať. Tam si pomocou lupy doklad DPF vyhľadaj a odentruj; až keď toto budeš mať urobené, bude faktúra skutočne aj v programe uhradená. Program ti pri zaúčtovaní DF automaticky zaúčtuje aj odúčtovanie zálohy, len si skontroluj či tam uviedol aj správnu analytiku (lebo program nevie rozmýšľať;) ).