kunecka
04.01.07,14:03
Ahojte, prosim, SZCO ide predat 2 favority, jeden je nadobudnuty v roku 2004, DPH nebolo odpocitane, ale o druhom som nasla minimum informacii, zrejme bol kupeny v r. 1994. Nemam potuchy, ako to bolo s DPH. Bude predaj aut oslobodeny od DPH? Staci spravit zmluvu na predaj alebo musim vystavit fakturu? Ak je to oslobodene od DPH, treba to uvadzat na faktue a niekde specialne v danovom priznani k DPH? Stale mam chaos, ako to funguje s koeficientom. V tomto pripade ho budem musiet pouzivat? Dakujem za vsetky odpovede.
ALBO
04.01.07,14:07
Ani v roku 94 ste si nemohli uplatniť odpočet z auta, takže predaj osoného A podľa § 42 oslobodíte. Fa nemusíte mať pri oslobodených plneniach §71/1 posl.veta. Ak vystavíte Fa nemusíte uvádzať § prečo oslobodené.
Podľa mňa nemusíte používať K, pretože asi ide u vás o náhodný predaj §50/2/b.
Muška
04.01.07,14:12
Len doplním Alenku:

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
kunecka
04.01.07,17:08
dakujem vsetkym vemi pekne, uz som si tu nasla aj vzor kupno - predanej zmluvy
kunecka
26.04.07,06:27
Jedna sa o nahodny predaj majetku, ked sme uz v minulosti jedno osobne auto predali?
Johanka
26.04.07,06:55
Áno. Predaj áut nie je Vaša bežná činnosť, iba sa zbavujete nepotrebného majetku ...
betka
26.04.07,07:02
Ano, ide o príležitostný predaj.

Koef. nepočítam, počítam ho vtedy, ak by som poskytovala dodávky tovarov a služieb, kt. sú oslobodené od dane podľa par. 28-41. Ak by bolo predmetom môjho podnikania napr. zdravotná starostlivosť, kt. je oslobodená od dane..
Vy asi máte predmet svojho podnikania činnosti, kt. nie sú oslobodené podľa uvedených par., tak sa s koef. trápiť nemusíte.
(ak by ste napr. prenajímali nehnuteľnosť, kt. by ste prenájom považovali za oslobodený, potom by sa na Vás vzťahoval koef....)
beatad
16.07.07,16:12
Ani v roku 94 ste si nemohli uplatniť odpočet z auta, takže predaj osoného A podľa § 42 oslobodíte. Fa nemusíte mať pri oslobodených plneniach §71/1 posl.veta. Ak vystavíte Fa nemusíte uvádzať § prečo oslobodené.
Podľa mňa nemusíte používať K, pretože asi ide u vás o náhodný predaj §50/2/b.
Prosím poraďte. Mám tento istý problém. Len neviem či predajnú cenu auta musím uviesť do DP, ak áno, do ktorého riadku.
Ďakujem
Zoltán Kovács
16.07.07,16:51
Prosím poraďte. Mám tento istý problém. Len neviem či predajnú cenu auta musím uviesť do DP, ak áno, do ktorého riadku.
Ďakujem

Neuvádza sa, nakoľko nie je predmetom dph.
celas
17.07.07,06:58
Ahojte, prosim, SZCO ide predat 2 favority, jeden je nadobudnuty v roku 2004, DPH nebolo odpocitane, ale o druhom som nasla minimum informacii, zrejme bol kupeny v r. 1994. Nemam potuchy, ako to bolo s DPH. Bude predaj aut oslobodeny od DPH? Staci spravit zmluvu na predaj alebo musim vystavit fakturu? Ak je to oslobodene od DPH, treba to uvadzat na faktue a niekde specialne v danovom priznani k DPH? Stale mam chaos, ako to funguje s koeficientom. V tomto pripade ho budem musiet pouzivat? Dakujem za vsetky odpovede.
Na osobné autá sa DPH neodpočítava a ani neopočítávala... Treba vystaviť faktúru.