pavolp
04.01.07,15:29
Ahojte,
som platitel DPH a chcem nakupovat vino zo zahranicia (de).Moj dodavatel mi chce doviest vino so svojou DPH (19 perc) a chce aby som mu ju zaplatil.
Cele ma to matie, lebo som najprv ratal ceny bez nemeckej DPH a k tejto cene som si zaratal svoju marzu ...............a z toho som ratal novu slovensku DPH.
Nerozumiem preco to chce robit takto a ci nema ine moznosti.
Poradte co mam robit.Moc dik
Milan Benka
04.01.07,14:39
Ahojte,
som platitel DPH a chcem nakupovat vino zo zahranicia (de).Moj dodavatel mi chce doviest vino so svojou DPH (19 perc) a chce aby som mu ju zaplatil.
Cele ma to matie, lebo som najprv ratal ceny bez nemeckej DPH a k tejto cene som si zaratal svoju marzu ...............a z toho som ratal novu slovensku DPH.
Nerozumiem preco to chce robit takto a ci nema ine moznosti.
Poradte co mam robit.Moc dik

Na margo DPH:
Ak som dobre pochopil, jedná sa o nemecko, teda ide o nadobudnutie tovaru z iného členského štátu. Objednaj tovar pod slovenským IC DPH. Ak je nem. partner platiteľom DPH, je povinný ti vystaviť fa bez nemeckej DPH.
pavolp
04.01.07,15:16
Dakujem.
Este by som sa opytal, ked som uz zalozil tuto temu.
Po tom co mi dodavatel doda tovar, mam ist na danovy urad.Ten termin je dany podla zakona DPH " nadobudnutie tovaru".
Co vsetko potrebujem pre danovy urad?Ako to je potom so zaratanim dopravy a marze?
Dik
iveta22
04.01.07,16:25
Ak si podnikateľom a nie si registrovaným platiteľom DPH, musíš sa zaregistrovať ako nadobúdateľ ešte pred nadobudnutím tovaru s hodnotou 420 tis. Sk. /do 420 tis. nemusíš mať registráciu/ Potrebuješ pečiatku, živnostenský list a občiansky preukaz. Žiadosť môžeš vyplniť priamo na DÚ.
Milan Benka
04.01.07,18:02
Dakujem.
Este by som sa opytal, ked som uz zalozil tuto temu.
Po tom co mi dodavatel doda tovar, mam ist na danovy urad.Ten termin je dany podla zakona DPH " nadobudnutie tovaru". Pozri poriadne §11 Z DPH !
Co vsetko potrebujem pre danovy urad?Ako to je potom so zaratanim dopravy a marze?
Dik

V pôvodnom zadaní si uviedol, že si platiteľ DPH. To znamená, že si registrovaný za platiteľa DPH a máš pridelené IČ DPH v tvare SKxxxxxxxxx.
Pri predmetnom nákupe urobíš samozdanenie, pri predaji vína ďalej ti vznikne povinnosť odviesť daň. Všetky tieto operácie budeš robiť v rámci podávania daňových priznaní DPH ( mesačne, alebo kvartálne).