cicushka
04.01.07,14:56
Vela nakupujem cez Ebay, niekedy clo platim, niekedy nie. Podla toho, ako sa asi rozhodnu colnici.
Ak by som chcela rozbehnut internetovy obchod a vsetok tovar by som mala cez ebay, ako by som mala postpovat, aby to bolo spravne aj zhladiska dani a pod. Dufam ze rozumiete.
Dak.
Petosev
04.01.07,14:14
Ak je to dovoz mimo EU, potrebuješ faktúru aspoň pre colné účely, ale najlepšie normálnu faktúru s uvedením spôsobu platby, ak by si o tom chcela aj účtovať.
Ak je to tovar z EU, potrebuješ tiež faktúru buď s DPH alebo bez DPH, podľa toho či si registrovaná pre DPH v SR. Ak si registrovaný podnikateľ, musíš dodanie tovaru v SR samozdaniť podľa postupu, ktorý je uvedený v zákone o DPH.
Toto je problém na dlhšie riešenie. Ale toto je približne zhrnutie.
cicushka
04.01.07,14:29
Je to dovoz z USA. No ale niekedy ma na zaplatenie cla vyzvu, niekedy nie...staci ako faktura vytlacok stranky z ebay plus doklad o zaplateny formou vypisu z banky?
Miro1969
22.10.07,15:56
Mňa by konkrétne zaujímalo, či je možné uplatniť si náklady za tovar nakúpený cez Ebay.
jaurova
27.11.07,18:25
Hľadám niekoho spoľahlivého-seriózneho kto by mi sprostredkoval nákup dvoch kníh cez eBay.Odmena
jaurova@inMail.sk
lolek
29.03.08,18:01
Tiez chcem zalozit internetovy obchod a tiez chcem brat tovar z ebay z usa tak sa prosim rozpiste o tom viac kto ma skusenosti. vdaka
vaneta
23.01.09,07:33
Aj ja mám problém. Firma ktorú účtujem, stále nakupuje cez Ebay, kadejaké náradie, notebook, telefóny a ďalšie drobnosti. Nakupy sú z EU, z USa. Najhorsie na tom je, že nemám nijaké doklady, pretože niekedy nakúpia od fyzických osôb, niekedy od firiem - a tie im nedávajú žiadne doklady, faktúry, nič. Mne to robí obrovský problém v účtovníctve, pretože mi iba odbúdajú úhrady z bankového účtu. Je táto firma povinná nakupovať cez Ebay s uvedením svojho daňového registračného čísla? Ak je to nákup z EU, tak samozdaňovať a ak nákup z mimo EU, tak platiť DPH a clo colnici? Prosím o Vaše názory, ako by ste postupovali. ďakujem vopred
vlasto77
03.02.09,05:45
Dobrý deň,


Vie mi niekto poradiť ako sa nakupuje na ebay ?

Zaujíma ma spôsob platenia - je možné nakúpiť na dobierku ?

Predáva sa cez tento portál nový, alebo používaný tovar ?

Ako si viem overiť funkčnosť, kvalitu, technický stav produktu napr: mobilného telefónu ?

Vďaka
Neolog
11.09.10,10:32
Zdravim,
trochu ozivim temu. Rozmyslam nad kupou drahsieho notebooku z eBayu. S ebayom uz ake take skusenosti mam no vzdy bola cena do max. 150€.

V tomto pripade bude cena cca 1500$

DPH sa nevyhnem a tak moja otazka znie: Mam moznost to objednat na firmu. Je mozne v takomto pripade vratenie DPH ktoru zaplatim colnikom? V ramci slovenska to tak samozrejme je, hocico co kupim tak mam moznost si odpisat DPH no neviem ako je to v pripade nakupu z USA? Poradi niekto? Snad sa chapeme.

Dik
jaros51
29.12.11,15:35
Takisto ma zaujima ci ma niekto skusenost s nakupom cez eBay (USA,EU), a zauctovanie (som neplatic DPH) ?
Konkretne mam problem ze ja som tovar objednal na kontaktne udaje mojej druzky. Je to velky problem, alebo je moznost to vyriesit napr. zdokladovanim ze zijeme spolu ? Nestaci povedzme potvrdenka od DU ze som zaplatil dan ja ?
Vdaka