Kikuša
04.01.07,17:51
Ahojte, pomaličky uvažujem o materskej, ale najskôr by som si chcela zistiť pár informácii, ako to funguje, čo musím všetko spraviť. Som SZČO a platím si minimalne odvody, ale chcem si začať dobrovolne platiť len nemocenske poistenie maximum. Dá sa to?
:):eek::p
1. Ako sa vypočítava materska?
2. Môžem podnikať popri materskej?
3. Koľko je najvyšia materska?
4. Musím platiť odvody?
Jozef Mihál
04.01.07,17:06
Možno na úvod pomôže tento link:

http://www.porada.sk/tags/index.php?tag=/materske/
d0d0
05.01.07,05:23
Ahojte poradcovia, všeličo sa tu už popísalo o materských, ale zaujíma ma skutočnosť, že ak si SZČO platí odvody z min. mzdy, aké má možnosti, aby si ako SZČO mohol spraviť RO aj z maximálneho VZ z DNP ?
Konkrétne ma zaujíma možnosť dostávať materské z min. VZ ako SZČO a z max. VZ ako DNP.
Napadá ma len prerušenie živnosti, aby sa neprekrývali obdobia s platením. Alebo sú aj iné možnosti ?
Ďakujem vám za názory.
d0d0
05.01.07,11:48
Ahojte poradcovia, všeličo sa tu už popísalo o materských, ale zaujíma ma skutočnosť, že ak si SZČO platí odvody z min. mzdy, aké má možnosti, aby si ako SZČO mohol spraviť RO aj z maximálneho VZ z DNP ?
Konkrétne ma zaujíma možnosť dostávať materské z min. VZ ako SZČO a z max. VZ ako DNP.
Napadá ma len prerušenie živnosti, aby sa neprekrývali obdobia s platením. Alebo sú aj iné možnosti ?
Ďakujem vám za názory.
Posúvam, nikto nevie čo s tým ?
Prosím
Jozef Mihál
05.01.07,11:57
d0d0, krásna téma, ktorú ste otvorili, čo najskôr sa k tomu vyjadrím (a poteším, existuje "špekulatívne" riešenie), ale z vážnych rodinných dôvodov (výjazd do AUPARKU) momentálne nestíham.
d0d0
05.01.07,18:09
Pán Mihál ďakujem, dúfam že sa už na to pripravujete ako z toho korektne vykorčuľovať. A určite to bude zaujímať celý raz SZČO budúcich mamičiek.
Jozef Mihál
06.01.07,10:23
Riešenie nájdete v DRAKovi, vzhľadom na to, že ešte 3 týždne je do DRAKa voľný vstup, citovať to tu nebudem.

http://www.porada.sk/t39229-povinne-poistena-szco-a-dobrovolne-nemocenske-poistenie.html
Lenny1
08.01.07,06:46
Dobry den, som zivnostnikom, pocas materskej by som nadalej chcela pracovat s domu, teda budem mat nadalej prijem zo zivnosti. Odvody na socialku a povinne zdravotne poistenie si platim aj nadalej sama?