MIŠO T
04.01.07,19:10
Prosím o radu. Dňa 29.12 som vybral kartou 10000,-. Došiel mi BV k 31.12., kde je účt. zostatok vyšší ako disponibilný o 10000.-. Ako to zaúčtovaťv JU Alfa, rád by som to mal v pokladni
Manual
04.01.07,18:19
Prosím o radu. Dňa 29.12 som vybral kartou 10000,-. Došiel mi BV k 31.12., kde je účt. zostatok vyšší ako disponibilný o 10000.-. Ako to zaúčtovaťv JU Alfa, rád by som to mal v pokladni
Dňa 29.12. si napíš PPD na 10000,- ako príjem z prieb. položky a budeš to mať v pokladni, lebo vtedy si skutočne mal peniaze v rukách. A až to bude na BV odmínusované, /bol na BV dňa 31.12.06 výber ?/ ak ano, tak zaúčtuješ tým datumom výdaj na prieb. položku. A bude to v poriadku.
Pekný večer...:)
Milan Benka
04.01.07,18:22
Pri výbere z bankomatu si dávaj tlačiť potvrdenky. Na ich základe vložíš peniaze do pokladne. Ak ju nemáš, vo výpise z BV za 1/2007 budeš mať odúčtovaný výber peňazí z bankomatu a pri tejto operácii bude zaznamenaný aj skutočný dátum výberu (aspoň ja to tak mám na výpisoch). Takže podľa mňa urob kľudne príjmový pokl. doklad s dátumom výberu z bankomatu a vlož peniaze do pokladne.
MIŠO T
04.01.07,18:27
Pri výbere z bankomatu si dávaj tlačiť potvrdenky. Na ich základe vložíš peniaze do pokladne. Ak ju nemáš, vo výpise z BV za 1/2007 budeš mať odúčtovaný výber peňazí z bankomatu a pri tejto operácii bude zaznamenaný aj skutočný dátum výberu (aspoň ja to tak mám na výpisoch). Takže podľa mňa urob kľudne príjmový pokl. doklad s dátumom výberu z bankomatu a vlož peniaze do pokladne.

to znamená, že prieb.položky pri uzávierke nebudú vyrovnané?, a vyrovnajú sa v r. 2007 po zaúčtovaní BV
kira
23.01.07,15:34
Prosím, nesedí mi zahr. BV s hlavnou knihou.
Cez účtovné doklady mám odkontrolovanú položku po položke, či som nedala inú analytiku.KS na zBV mi sedí s výpisom, ale nie s hlavnou knihou. Poradíte mi výstupy v Omege, aby som to čo najrýchlejšie odkontrolovala?
Ďakujem
LubenaK
23.01.07,17:25
Ak Ti sedí výpis, tak evidenčný PS, ktorý sa zadáva cez Firma - nastavenie - bankové účty, máš správny a taký istý musíš mať i v hlavnej knihe ako PS. Netreba kontrolovať iba analytický účet. Musíš skontrolovať i to, či omylom nemáš nesprávne znamienko: pri výdaji + alebo pri príjme -. Vtedy sa môže stať, že nesedí HK a pokladňa. Toto treba skontrolovať. Daj si v Evidencii účtovných dokladov zobraziť vždy iba jeden číselný rad a skontroluješ tak znamienka.