monika-s
21.12.04,12:08
Dnes mám samé otázky. Mám zamestnanca, ktorý priniesol rodný list dieťaťa, odkiaľ je jasné že je jeho otec.
Problém je však v tom, že matka je na materskej dovolenke, nie sú zobratí a s najväčšou pravdepodobnosťou spolu nebývajú (nemajú ani rovnaké bydlisko). Je možné, aby si tento zamestnanec uplatnil daňový bonus?
deha
27.12.04,15:29
Nemusia mať spoločné trvalé bydlisko v dokladoch, ale spoločnú domácnosť, ved mnohí dnes žijú v podnájmoch a majú v dokladoch adresy svojich rodičov.Snáď to podložiť obojstrannym vyhlásenim oboch rodičov dieťaťa, s dovetkom, že sú si vedomí práv. násl. v prípade uvedenia nepravdivých skutočností, ja by som to asi tak riešila, lebo dieťa je jeho vlastné a matka nepracuje, škoda bonusu.
olga88
28.12.04,20:31
Spolocna domacnoct by mala byt ohlasena na MU /ziju ako druh a druzka/. Pobyt mozu mat- jeden partner trvaly, druhy prechodny a pod., ale byvaju na jednej adrese, ak nie tak on podla mna nema narok na bonus, nesplnil podmienku spolocnej domacnosti. Pri kontole on nebude znasat sankciu vyrubenu DU, ale zamestnavatel, ktory mu bonus vyplatil.
olga
deha
29.12.04,06:34
No neviem, ja som to konzultovala aj s právnikom a on sám mi potvrdil,že nie dokladovo sa deklaruje spoločná domacnosť ,ale to že spoločne sa financne a inak podieľajú na chode domacnosti,ved v podnájmoch sa dnes ludia ani nemôžu prihlasiť na prechodný pobyt, tá situácia je v skutočnosti veľmi zložitá, ja myslím, že i daň. úradu by sa sa ťažko dokazovalo, že to nie je spol. domácnosť, nevidim dovod nejakym uradníčkom deklarovat na MÚ voľný zvazok druh-družka, to by ani na súde neobstálo, tam musia tiež akceptovať, že napr. keď dvaja majú spoloč. trvalý pobyt , ale nepodieľajú sa spoločne na chode domácnosti nejde o spoločnú domácnosť!
Ludka M
29.12.04,07:05
na školení nám bolo povedané , že nemusia mať spoločný trvalý pobyt , ale ako už bolo povedané majú spoločnú domácnosť a obaja sa podieľajú na chode spoločnej domácnosti
Nike
29.12.04,09:12
Kto berie na to dieťa prídavky?
monika-s
31.12.04,15:09
No ja si dám pravdepodobne podpísať od oboch nejaké to vyhlásenie. Prídavky berie s najväčšou pravdepodobnosťou matka.