kvitko
05.01.07,06:17
Ahojte poraďáci, mám jednu otázku, chcela by som si overiť či je pravda, že od 1.1.2007 do paušálnych výdavkov zahrňujeme aj aj odvody do fondov. Viem že to tak nebolo, ale včera mi to zavolal jeden živnostník, že iná účtovníčka mu povedala, že už je v tom zmena. Preto by som si to chcela overiť, či nedošlo k nejakému omylu, alebo ja som tú zmenu nepostrehla. Ďakujem
vikinka
05.01.07,06:17
Táto možnosť platí a platila aj za rok minulý §6 ods.10 zák.o dani z príjmu.Poistné si može daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške.
skaspa
05.01.07,06:24
Ahojte poraďáci, mám jednu otázku, chcela by som si overiť či je pravda, že od 1.1.2007 do paušálnych výdavkov zahrňujeme aj aj odvody do fondov. Viem že to tak nebolo, ale včera mi to zavolal jeden živnostník, že iná účtovníčka mu povedala, že už je v tom zmena. Preto by som si to chcela overiť, či nedošlo k nejakému omylu, alebo ja som tú zmenu nepostrehla. Ďakujem
v § 6 ods. 10 nie je žiadna zmena od 1.1.2006, do paušálnych výdavkov sa nezahrňujú odvody: Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach;
čiže tvoje daňové výdavky budú paušálne výdavky + poistné.