ivako
05.01.07,07:19
Vie mi niekto poradiť, ako čo najskôr zatočiť s chrípkou? Bola som u lekára, antibiotiká mi nedal, mám sa potiť, brať paralen, kvapky od kašľa, vitamíny. Teraz je to tretí deň, ale lepšie mi nie je. Už som počula, že mám piť šťavu z čerešňového kompótu, jesť čierne ríbezle a pod. Máte nejakú dobrú radu?
Tweety
05.01.07,06:23
Vie mi niekto poradiť, ako čo najskôr zatočiť s chrípkou? Bola som u lekára, antibiotiká mi nedal, mám sa potiť, brať paralen, kvapky od kašľa, vitamíny. Teraz je to tretí deň, ale lepšie mi nie je. Už som počula, že mám piť šťavu z čerešňového kompótu, jesť čierne ríbezle a pod. Máte nejakú dobrú radu? Na chrípku ATB nepomôžu, treba piť veľa tekutín, papať medík, ovocíčko, tie čierne ríbezle sú tiež dobré. Chcelo by to aspoň tri dni vyležať.
ivako
05.01.07,06:29
Na chrípku ATB nepomôžu, treba piť veľa tekutín, papať medík, ovocíčko, tie čierne ríbezle sú tiež dobré. Chcelo by to aspoň tri dni vyležať.
Ležím, potím sa. Teraz mi klesla teplota, tak som trochu išla na poradu, čo je nové. Dík, že si zareagovala.
Tweety
05.01.07,06:33
Ležím, potím sa. Teraz mi klesla teplota, tak som trochu išla na poradu, čo je nové. Dík, že si zareagovala. Prajem skoré zdolanie chrípky, aby si čo najskôr bola fit. ( Dobrý je Paral...Plus, Coldr.. HOT REM)
chlap
05.01.07,07:18
Na chrípku ATB nepomôžu, treba piť veľa tekutín, papať medík, ovocíčko, tie čierne ríbezle sú tiež dobré. Chcelo by to aspoň tri dni vyležať.

Súhlasím a dopĺňam dôvod - chrípka je vírusové ochorenie, t.j. ochorenie spôsobuje vírus a nie baktéria. Preto sú antibiotiká na chrípku neúčinné (ATB na vírusy neúčinkujú).

Ak ma chrípka chytí (čo nebýva už tak často, keďže sa pravidelne očkujem proti chrípke), tak pomáha iba pokoj, ležanie a čaj proti chrípke od Teekane - ak je veľmi zle, tak si dám aj Coldrex - ten je dobrý na zmiernenie bolestí.
Marta V
05.01.07,07:39
Na chrípku sú veľmi dobré homeopatiká oscilococcinum, hlavne keď je chrípka v začínajúcom štádiu. Mám to odskúšané na celej rodine, zaberú v priebehu jedného až dvoch dní. Sú veľmi dobré aj ako prevencia proti chrípke. Ako prevencia sa užívajú jedenkrát do týždňa rozpustiť jednu ampulku pod jazykom. Pri liečbe sa postupuje podľa priloženého letáka, myslím že je to každých 6 hodín.
atana
21.01.07,14:52
Vie mi niekto poradiť, ako čo najskôr zatočiť s chrípkou? Bola som u lekára, antibiotiká mi nedal, mám sa potiť, brať paralen, kvapky od kašľa, vitamíny. Teraz je to tretí deň, ale lepšie mi nie je. Už som počula, že mám piť šťavu z čerešňového kompótu, jesť čierne ríbezle a pod. Máte nejakú dobrú radu?
Ja Ti poradím, vyžmýkať 1 citrón, 4 lyžičky /čajové/ medu, 1/2 dcl pálenky, dobre pomiešať a pred spaním vypiť, mne to strašne pomohlo
SlavkaNr
21.01.07,15:14
Ja Ti poradím, vyžmýkať 1 citrón, 4 lyžičky /čajové/ medu, 1/2 dcl pálenky, dobre pomiešať a pred spaním vypiť, mne to strašne pomohlo

Toto si davam aj aj, ale miesto palenky to zalejem vriacou vodou.
DanielaSL
21.01.07,15:28
Túto zimu je rozšírená nejaká sakramentská chrípka, ťažko zdolateľná. S výskytom dlhého kašľu.... chce to len vydržať v posteli, potiť sa. A čakať...na zlepšenie, lebo na ňu žiadne recepty nefungujú.
domino7
21.01.07,15:35
Toto si davam aj aj, ale miesto palenky to zalejem vriacou vodou.

Hm. Ked to zalejes s vriacou vodou tak to velmi nevyhras.Vitaminy v mede sa nicia pri uz 55 stupnoch a pri citrone je to tiez nejak podobne.
PS: palenka je asi lepsia, naprv vsetko "vypali" a co prezije tak to C-cko dobije :D
atana
21.01.07,15:39
Toto si davam aj aj, ale miesto palenky to zalejem vriacou vodou.
Keď nevieš vypiť pálenkou, tak radšej len citrón a med bez horúcej vody:p
atana
21.01.07,15:44
Hm. Ked to zalejes s vriacou vodou tak to velmi nevyhras.Vitaminy v mede sa nicia pri uz 55 stupnoch a pri citrone je to tiez nejak podobne.
PS: palenka je asi lepsia, naprv vsetko "vypali" a co prezije tak to C-cko dobije :D

Máš pravdu Dominik, ja som to vyskúšala a teraz som oké:p Eva
ivako
21.01.07,17:42
Túto zimu je rozšírená nejaká sakramentská chrípka, ťažko zdolateľná. S výskytom dlhého kašľu.... chce to len vydržať v posteli, potiť sa. A čakať...na zlepšenie, lebo na ňu žiadne recepty nefungujú.
máš pravdu, tému som zakladala 5.1 a ešte dnes cítim, že nie som celkom fit-hlavne ten kašeľ
DanielaSL
21.01.07,18:12
Ja som začala pokašľovať 2.1. Ležala som asi 4 dni, potom som bola ešte týždeň doma. Kašlem doteraz. Chytil to dva dni po mne aj môj manžel. Je to človek, ktorý len tak ľahko neochorie. Presne ten istý priebeh a kašle ešte aj on. A ja som k tomu bola v jeseni zaočkovaná.
judita1971
21.01.07,18:14
na kašeľ je dobrý recept: nakrájanú cibuľu premiešaj s medom, nechaj postáť šťavu piť. pozor aby ti to neprešlo na zápal priedušiek, tak som dopadla ja, začalo to príznakmi chrípky, nasadila som si hneď coldrex -čaj , kopu vitamínov a o dva dni som už mala zápal priedušiek a tu už pomohli len antibiotiká, lekárka mi tiež doporučila skorocelový sirup od Dr. Theissa - Mucoplant - podporuje vykašliavanie hlienu. Skús. Mne pomohol spolu s antibiotikami.
DanielaSL
21.01.07,18:32
Už sme vyskúšali na ten kašel všetko možné...a nič. Dokonca aj kalciové injekcie.
judita1971
21.01.07,19:42
Možno Ti pomôže toto:syn mal skrytý zápal pľúc, antibiotiká bral ale kašeľ pretrvával, poradili mi dávať na hrudník kačaciu masť /vraj ešte lepšia je jazvečia/. Na kus savej látky rozotrieš masť, trošku to nahreješ, aby sa rozpustila masť a aby to bolo teplé, priložíš na hrudník, na to dáš sáčik /hoci z mikroténu/ a necháš pôsobiť, samozrejme, že ležíš v teple. Syn tak ležal aspoň hodinu a opakovali sme to niekoľkokrát za deň a pomohlo mu to a kašeľ mal hrozný, to mi ver.
tiny77
21.01.07,19:46
nie som dr., :eek: ani vedec,:cool: ale proti chripke by som sa asik ockovat nedala.mimotemy Hlavne, ked sa vravi, ze je vela virusov chripky,:confused: a nie vsetky sa do tej ockovacej latky dostanu. Skor som zastancom babickovskych rad.;) Moja babi vravievala, ze lekara nepoznala, ani on ju. :eek: Ked ju skrablo v hrdle, vzala suchu korku, pohryzla niekolko krat denne a preslo.:o Ak sa citila zle, namocila nohy do horucej vody. :D A hodne pracovala na cerstvom vzduchu. A este - papala kyslu kapustu - prirodny zdroj vitaminu C. :eek: Myslim, ze cim viac budeme spekulovat nad virusmi a chorobami a paralelne s nimi vyrabat chemicke ATB, tym viac "vymakanejsie" virusy budu.:( Netreba prekurovat domy, je to dost nezdrave z 25°C izby vyjst do chladu. :rolleyes: Tot moj nazor. Nikomu ho nevnucujem. Prajem vsetkym choruckym skore uzdravenie.:p