inuš
05.01.07,07:38
Dobrý deň, milí poraďáci, potrebovala by som poradiť pri jednom probléme. Pri posledných volbách sa nám v obecnom zastupitelstve zmenili všetci poslanci. Ako prvé na zasadnutí žiadali zverejnenie platov starostky ako aj zamestnacov úradu. Môžu sa im uvedené info poskytnúť, alebo to bude v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov? Základný plat by sa mohli dozvedieť, ved ten je u starostky podla vyhlášky rátaný od počtu obyvatelov. Ale u ostatných zamestnacov sa mi to vidí ako porušenie ochrany osobných údajov. A čo hlavný kontrolór? On môže nahliadať do mzdovej agendy? Aké máte s týmto skúsenosti. Ďakujem vopred za každý názor. :D
marco04
13.01.07,11:51
Podľa mňa kontrolór je oprávnený nahliadať do mzdových listov, sú to verejné financie, z ktorými obec naklada avšak zverejnenie ostatných zamestnancov ich mzdy sa mi zdá porušenie ochrany osob. údajov. Mňa by tiež zaujimalo ako to je ozvite sa prosím. Aj my riešime tento prolém. Zverejnenie mzdy všetkých zamestnancov obce. Má na to OZ právo? Týka sa to finančnej komisie, ktorá chce mzdové listy všetkých zamestnancov. Veľmi prosím Ďakujem
kopi
13.02.07,16:01
Tak toto by a zaujímalo aj mňa. Od januára máme novú kontrolórku obce. My sme rozpočtová organizácia zriadená obcou. Pekne ležíme v žalúdku poslancom. Preto sa dosť obávam, či kontrola hlavného kontrolóra bude v rámci zákona. Neviem čo všetko môže a čo nemôže vidieť a kontrolovať. Zákon je nejaký taký dosť všeobecný a taký zložitý. Môže byť napríklad kontrolór pri zostavovaní rozpočtu? Môže do toho prípadne aj zasahovať a namietať? Môže pozerať výplatné pásky, či boli vyplácané odmeny a napríklad môže kontrolovať a pripomienkovať preplácanie nadčasov našich zamestnancov?
Bola by som vďačná, keby sa mi ozval nejaký kontrolór a trošku ma uviedol do problematiky.
Už teraz ďakujem.