misterx
05.01.07,08:04
Dobry den. Bol som zamestnancom v jednej Prazskej firme od 17.7.2006 do 31.12.2006. Pocas sviatkov som ochorel a od lekarky som dostal neschopenku, ktoru mi v socialnej poistovni poradili poslat do starej prace, vraj existuje ochranna doba, ktora je unas 3 mesacna a kvoli tejto ochrannej dobe mi musi este zamestnavatel zariadit nemocenske na januar. Neschopenku mam od 2.1.2007 takze mam pochybnosti ci som spravil dobre, kedze pracovna doba mi skoncila 31.12.2006. Pracovna neschopnost mi potrva asi do konca januara. Prosim poradte mi, ci som psravil spravne ked som poslal papiere od lekarky staremu zamestnavatelovi a kolko mi zaplati ceska socialna poistovna na nemocenske davky. Za rady vopred dakujem.:)
Marína
05.01.07,07:26
Dobry den. Bol som zamestnancom v jednej Prazskej firme od 17.7.2006 do 31.12.2006. Pocas sviatkov som ochorel a od lekarky som dostal neschopenku, ktoru mi v socialnej poistovni poradili poslat do starej prace, vraj existuje ochranna doba, ktora je unas 3 mesacna 42 dní a kvoli tejto ochrannej dobe mi musi este zamestnavatel zariadit nemocenske na januar. Neschopenku mam od 2.1.2007 takze mam pochybnosti ci som spravil dobre, kedze pracovna doba mi skoncila 31.12.2006. Pracovna neschopnost mi potrva asi do konca januara. Prosim poradte mi, ci som psravil spravne ked som poslal papiere od lekarky staremu zamestnavatelovi a kolko mi zaplati ceska socialna poistovna na nemocenske davky. Pozri sa na www.cssz.cz a prípadne im napíš a do pár dní odpovedia Za rady vopred dakujem.:)
..............