JNOVAK
05.01.07,09:26
Náš riaditeľ je riaditeľom v dvoch továrňach. V jednej továrni má zárobok presahujúci maximálny vymeriavací základ sociálneho aj zdravotného poistenia.

Otázka: V druhej továrni je potrebné mu odvádzať odvody ZDRAV a SOC? Dal som mu všade nulové odvody, okrem 0.8 % úrazového za zamestnávateľa. Je to dobré?:confused:
makovnik1
05.01.07,08:41
Podľa mojich informácií u toho druhého zamestnávateľa sa zamestnancovi nezráža žiadne poistné, ale spoločnosť odvádza za zamestnávateľa všetko
Nutricia
05.01.07,09:12
Ako píše makovník,žiadne poistné len úrazové,ktoré nemá maximum.
JNOVAK
05.01.07,11:58
Vďaka za názory, ale ešte niečo. Medzitým som sa opýtal na zdravotnej poisťovni a tam mi povedali, že zdravotne treba odvadzať z oboch zamestnaní.

Má to istú logiku, keby riaditeľa vyhodili a pol roka by zametal ulice za minimálnu mzdu. Potom by sa uplatnil aj vymeriavaci základ z druhého zamestnania. Lenže podľa tohoto princípu by nemal byť strop vym.základu zdrav.poistenia.
Jozef Mihál
05.01.07,12:01
Preddavky na zdravotné treba odvádzať v oboch zamestnaniach až do výšky max. VZ. Pre rok 2007 teda platí - za január 2007 odvod do ZP z VZ 51822 Sk v oboch zamestnaniach. V ročnom zúčtovaní mu samozrejme vyjde preplatok (aj firmám).
JNOVAK
05.01.07,12:03
Vďaka, pán Mihál.