rommy
05.01.07,10:09
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať, keď je s odberateľom zmluva, že sa za ubytovanie fakturuje v cudzej mene, je potrebné na faktúre uvádzať aj slovenskú menu? A DPH tiež rozpísať v slovenskej mene?
Tweety
05.01.07,09:11
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať, keď je s odberateľom zmluva, že sa za ubytovanie fakturuje v cudzej mene, je potrebné na faktúre uvádzať aj slovenskú menu? A DPH tiež rozpísať v slovenskej mene?
Povinné je uviesť dph aj v slovenskej mene. § 71 odst.2 písm.i.
KvetkaK
05.01.07,09:14
Ano na faktúre musíš uviest DPH aj v slovenskej mene.
rommy
05.01.07,09:33
Môj názor je rovnaký ako váš, ale fakúry vystavuje jeden z konateľov a nedal si povedať ale už som ho presvedčila. Ďakujem za pomoc :D
rommy
05.01.07,09:49
Ešte by som mala jednu otázočku ohľadom tejto faktúry a to aký kurz sa má použiť. Kurz dátumu vystavenia faktúry alebo dodania služby? V týchto kurzoch zatiaľ ešte nemám dosť jasno...
Tweety
05.01.07,10:00
Ešte by som mala jednu otázočku ohľadom tejto faktúry a to aký kurz sa má použiť. Kurz dátumu vystavenia faktúry alebo dodania služby? V týchto kurzoch zatiaľ ešte nemám dosť jasno... Kurz dodania.
victoria
25.05.07,12:19
Aj ja sa chcem opytat ohladom faktury v cudzej mene. Nasa konatelka uzatvorila zmluvu so slovenskou spolocnostou, neplatcom DPH na pausalnu dodavku sluzieb v oblasti komunikacie. Mesacna ciastka ma byt fakturovana vo vyske 1000 EUR. Vysvetlujem si to spravne, ze mam ja slovensky subjekt fakturovat slovenskemu odberatelovi ciastku :
sluzby
victoria
25.05.07,12:20
pardon, pokracujem
sluzby 1000 eur
DPH 190 eur

a vsetko prepocitane aj na Sk dnom dodania sluzby, kurz NBS ?
koňo
25.05.07,13:40
Victoria,
som toho názoru, že ak sa dohodla cena s neplatiteľom, tak ide o cenu vrátane DPH.
Súhlasím s predchádzajúcimi názormi, že kurz NBS by mal byť zo dňa dodania (ukončenia dodávania služby). Na faktúre stačí, keď je iba DPH uvedená v Sk.