jana32
05.01.07,10:58
Prosím Vás o radu. V decembri som zaregistrovala informaciu podla ktorej umelecke skoly a skolske jedalne prechadzaju pod mesto. My ako cirkevna skola mame aj ZUS aj SJ, rada by som sa teda opytat ci skutocne nieco take bolo schvalene a mate aspon pribliznu predstavu co to bude znamenat v praxi, co sa tyka uctovania a miezd. Samozrejme ze budem musiet v takom pripade tieto zariadenia vyclenit spod skoly a viest ako samostatny subjekt. Co dalej ? Neviete bude robit mesto nejaku vstupnu kontrolu? prosim mate o tom niekto nejake informacie? Dakujem
jana32
06.01.07,21:09
Prosím poradíte niekto?
večernica
07.01.07,17:24
Pracujem na ZŠ a tiež máme ŠJ a ŚKD, na ktoré nám mesto prispieva z originálnych kompetencií a myslím si, že aj Vám to takto pôjde, lebo ZUŠ a ŠJ je súčasťou vašej školy, ale možno niekto má na to iný názor a snáď sa ozve.
Dnes som zisťovala u nášho zriaďovateľa a poradili mi, ktoré zákony s tým súvisia.
Zákon č. 689/2006, ktorým sa dopĺňa č. 597/2004, nariadenie vlády č. 697/2006, ktorým sa dopĺňa nar. vlády č. 2/2004.
Odkaz na čl. II § 6 odsek 12 písm.b, kde sa hovorí, že obec na základe žiadosti zriaďovateľa poskytuje finač.prostr. na mzdy a prevádzku.
Nar. vlády č. 668/2004 o rozdeľovaní výnosu dani a 564/2004
Viac o tom neviem