Jana2004
21.12.04,21:38
Na základe zmluvy o prenájme os.mot.vozidla mi prišla faktúra z ČR s DPH. Nevie niekto z Vás do ktorého riadku na priznaní to mám dať, alebo ako to vlastne zaradiť? Ja už nepriznávam daň, keď ju priznali oni?
Ďakujem.
alexxandra
22.12.04,07:45
podla mna je to samozdanenie, nakolko sa jedna o prenajom hnutelneho majetku a mali by to v cesku asi fakturovat bez DPH. U nas dan na vstupe a zaroven dan na vystupe. Co si myslia ostatni? :-)
SlavkaS
22.12.04,09:39
Ja mám tiež fakturované služby z ČR s DPH, ale jedná sa o služby uskutočnené v ČR.

K tomu mám pár poznámok od auditora, možno že Ti pomôžu :confused:

Slovenská zdaniteľná osoba, platiteľ dane na Slovensku, pri dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania napr. v Českej republike zaplatí v cene tovaru alebo služby aj českú daň. Nárok na jej vrátenie na území SR mu však nevznikne, pretože daňová povinnosť vznikla a daň bola odvedená do českého štátneho rozpočtu.

Konkrétny zdaniteľný obchod s miestom dodania v Českej republike nie je predmetom dane na Slovensku, a tým platiteľovi nevzniká právo odpočítať daň v tuzemsku. O refundáciu dane uhradenej do českého štátneho rozpočtu požiada zdaniteľná osoba príslušný finančný úrad v členskom štáte, napr. Finančný úrad Praha.
marika1
10.01.05,19:46
Taktiež sme dostali faktúru s DPH z Čiech za službu , ktorá bola uskutočnená v Čechách. Takže tá fa je správna. Logicky nám to tak vychádzalo, ale hľadala som info o tom, či je to naozaj tak. Tak som rada, že som to našla a potvrdila si to.
KEJKA
10.01.05,20:02
podla mna je to samozdanenie, nakolko sa jedna o prenajom hnutelneho majetku a mali by to v cesku asi fakturovat bez DPH. U nas dan na vstupe a zaroven dan na vystupe. Co si myslia ostatni? :-)
faktúra je správna, zákon hovorí "prenájom hnuteľného majetku s VYNIMKOU MOTOROVYCH VOZIDIEL". Čiže nájom auta zdaňuje prenajímateľ (v ČR).
aninka
12.07.05,12:35
faktúra je správna, zákon hovorí "prenájom hnuteľného majetku s VYNIMKOU MOTOROVYCH VOZIDIEL". Čiže nájom auta zdaňuje prenajímateľ (v ČR).

Takže ak som platiteľ DPH na Slovensku a dostanem faktúru z ČR za prenájom úžitkového motorového vozidla s českou DPH tak,
aj keď je auto využívané na Slovensku DPH sa tu neodvádza - neúčtuje.
Teda ani vo výkaze DPH táto skutočnosť sa neobjaví.
Pochopila som to správne ?


Anka
Mirka-test
12.07.05,13:24
Požiadaj o vrátenie takejto DPH na prísl.českom úrade, mal by to vracať Fin.úrad Praha1