inngrid
05.01.07,12:30
neviete ako to presne funguje , respektive nemate niekto osobne skusenosti viem aka je web stranka ale akosi sav tom neviem vyznat
Nataša
07.01.07,15:55
tiež by sme ho chceli využiť. najlepšie asi bude, ísť sa na "pobočku" priamo opýtať. švagor si ho vybavoval pred cca 4 rokmi. boli to pekné behačky, ale vybehal.
jamNicka
10.01.07,16:48
ak si nájdeš ich stránky- ŠFRB, nájdeš tam aj tlačivá na žiadosť a prílohy, ktoré musíš mať. Postupuj podľa nich a treba sa priebežne aj poradiť a skontrolovať aj s poverenou osobou na MÚ, kde žiadosť podávaš. No väčšinu dokumentov potrebuješ pomerne čerstvých- nesmú byť staršie ako 3 mesiace.
Slavomir 22
29.01.07,19:04
Ja som si tam našiel na tej stranke všetko email, adresu aj tel. kam dať žiadosť .
Už ju len spracovať?
anet
02.02.07,10:15
S manzelom sme ty stastny, co sme dostali v roku 2006 pozicku zo SFRB na stavbu RD. Je to papierovanie, ale nieje to az take strasne. Najlepsie je tam zajst osobne, a oni ti poradia. Neviem na aky ucel budes ziadat. Ale na stavbu RD k ziadosti potrebujes potvrdenia o prijme, rucitelov, projekt RD, certifikat projektanta, stavebneho dozoru, vypis z katastra, rozpocet na stavbu RD od rozpoctara, doklad o vyske vlastnych financii vo vyske 20% z rozpoctu RD. Uz ma viac nenapada. Podavali sme ziadost niekedy zaciatkom februara 2006 spolu so vsetkymi dokladmi, v maji nam ju schvalili a v juli nam dali k dispozicii ucet, odkial to platime.
Nataša
05.02.07,18:21
ahoj, chcem sa spýtať k tomu potvrdeniu o príjme. dáva sa za predchádzajúci kalendárny rok? alebo za posledné 3 mesiace? aby som vedela, či si mám robiť nádeje :-)
anet
06.02.07,08:43
Ziadatel za rok, rucitel za stvrtrok.
BIZAL
06.09.11,17:28
Kolko percentny urok z pozicky sa plati do SFRB?
drozdm
06.09.11,19:45
3,5%
BIZAL
06.09.11,19:46
3,5%

dost. existuje aj lepsia alternativa na uver? myslim s mensim urokom.
drozdm
06.09.11,19:53
kamarat ma uver so stavebnej spor. 2,99 myslim ale garantovane na 5 rokov a potom tušim 5,5 alebo 5,9..
inač šfrb je dosť blby v tom že peniaze nevidiš len kupuješ a behaš do banky s fakturami..Mal som aj uver so slov. sp. a tam sa nikto nestaral kde a za kolko nakupim , hlavne že som splacal. avšak som dokazal nakupiť aj bez faktury a tak sa vyšši urok nakoniec vratil v podobe ušetrenych penazi
BIZAL
06.09.11,19:56
kamarat ma uver so stavebnej spor. 2,99 myslim ale garantovane na 5 rokov a potom tušim 5,5 alebo 5,9..
inač šfrb je dosť blby v tom že peniaze nevidiš len kupuješ a behaš do banky s fakturami..Mal som aj uver so slov. sp. a tam sa nikto nestaral kde a za kolko nakupim , hlavne že som splacal. avšak som dokazal nakupiť aj bez faktury a tak sa vyšši urok nakoniec vratil v podobe ušetrenych penazi

dakujem za radu
caasey
09.10.11,11:02
3,5%

a nie je to tak, ze ked ma ziadatel menej ako 35 rokov, ze je urok 2%.. ?