demeter
05.01.07,13:25
potrebujem poradit ako mam viest spotrebu PHM - cervena nafta?
ak mozete poradte mi vzor. pracuejm v lese s horskym traktorom.
dakujem
gabi2
05.01.07,15:55
Skús podľa motohodín, mali by byť v technickom preukaze. Pri ťažbe, približovaní si daj 80% výkonu a pri presune 20% výkonu.
virka
06.01.07,11:42
Ja mám tiež jedného živnostníka a nikdy som mu spotrebu neúčtovala. Do výdaja som mu dala celý nákup na fa cez colný sklad. Mal aj kontrolu , kontrola mu výdavok uznala.
demeter
06.01.07,20:09
Čo to znamená ten colný sklad.Ja fakturu evidujem v knihe faktur a penaž.denniku. Evidenciu použitia červenej nafty musi viesť každy kôli colnemu úradu.Colny úrad môže tuto evidenciu každych 5 rokov kontrolovať.Ďakujem.
lipe
06.01.07,20:24
V technickom preukaze,alebo v technických parametroch motora je uvedené merná spotreba na hodinu a výkon motora tak môžeš vypočítať že za 1hod.motor má akú maximálnu spotrebu ( nie motohodiny)keď toto neprekročíš tak nemôže nikto nič povedať.Príklad:motor má na 1hod.spotrebu 10 lit.tak na 8hod. môžeš rozpísať 80 lit.
virka
06.01.07,20:55
To nebol sklad, ale úrad ako si napísal ty. Kontrola dopadla dobre a bez prepočtov spotreby.
demeter
06.01.07,21:59
Čo mu potom ten colny úrad kontroloval,ake papiere,len faktury o dodavke čerenej nafty.Ďakujem.
virka
07.01.07,17:50
Kontrolu nemal z CU, ale z DU hĺbková kontrola - všetko. Nežiadali žiadnu spotrebu LKT. Naftu nakupuje na fa.
demeter
07.01.07,18:04
Tu fakturu za naftu si mu ako evidovala cez colny sklad.Ja fakturu evidujem ako každu inú.Ďakujem.
inuš
08.01.07,13:26
My sme tiež po kontrole z Col.úradu. Kontrolovali spotrebu červenej nafty. najskôr všetky fa z nákupu červenej nafty + kontrola na odberný poukaz. Potom som predkladala mesačný Výdajky zo všetkých strojov v ktorých sa používa červená nafta. Oni si kontrolovali, či všetky stroje máme u nich zaevidované a potom len zbežne výdajky. Všetko bolo O.K. Kontrolu spotreby na technický preukaz nekontrolovali.
demeter
08.01.07,18:05
Tu spotrebu vedieš na akom tlačive. Mne bolo povedane,že môže byť aj zošit,kde bude pisani príjem,vydaja, zostatok nafty.V akom odvetvý podnikáš.Ďakujem.
inuš
08.01.07,18:30
Ja nepodnikám, pracujem ako účtovníčka v s.r.o. zaoberajúcej sa poľnoh. prvovýrobou. Výdajky si kupujem v predajni ŠEVT - výdajka PHM a olejov /nejak tak sa to volá/- formát A4. Toto vyplnajú za každé vozidlo zvlášť pri tankovaní. Ja robím na konci mesiaca z toho sumár. UrobilA som si tlačivo na PC - dátum, príjem, výdaj, použitie, zostatok. Zrátam kolko sa denne vytankovalo do všetkých strojov a potom len zapíšem, takisto do jedného riadku zapíšem aj príjem nafty. Môže byť na evidenciu aj zošit. Colníkom to nevadí. Len aby mali - príjem, výdaj, zostatok. Takisto mi na tú výdajku k tankovaniu napíšu, čo ten stroj dnes robí. Napr. traktor A nabral 08.01.07 - 30 l nafty a dnes len zásobuje ŽV.
lipe
08.01.07,18:55
podnikám poľ.prvovýrobe kúpim č.naftu zaevidujem do skladovej knihy zásob ako príjem a zostatok.Potom používam tlačivá od firmy PROTEX "Príkaz na prácu a výkaz práce" Tam uvediem do príslušných koloniek
druh práce,tankovanie,spotreba,hodiny,množstvo práce.Do skladovej knihy
zásob uvediem výdaj čo som natankoval do stroja, a zostatok
lipe
celestina
09.01.07,14:08
SZČO má v prenájme kompresor ktorý je 20ročný. Prenajímateľ nevie zdokladovať spotrebu nafty na tento kompresor. Je potrebné dať kompresor preskúšať na spotrebu nafty alebo na základe čoho účtovať spotrebovanú naftu?Je potrebné viesť evidenciu výkonu alebo niečo podobné? Poradí niekto?:(
lipe
15.01.07,20:50
Aj kompresor má nejaký motor treba zistiť s akým výkonom, a podľa toho zistiť spotrebu nafty,( najlepšie u výrobcu) Samozrejme,že treba viesť eviden-
ciu výkonu (hod.) a podľa toho aj spotrebovanú naftu.
Lydka R
15.01.07,21:33
potrebujem poradit ako mam viest spotrebu PHM - cervena nafta?
ak mozete poradte mi vzor. pracuejm v lese s horskym traktorom.
dakujem Demeter položil si presne moju otázku. Mám živnostníka, ktorý má lesný traktor a predkladá mi bločky o nákupe tejto červenej nafty. Nie Fa, len bločky. Nie som si istá, či si vedie nejakú evidenciu o nákupe a spotrebe, aspoň to nikdy nespomínal. Takže to mu pripomeniem, ale ešte sa chcem spýtať, či je potrebné zasielať nejaké výkazy na colný úrad. Tak ako napr. pri nákupe a predaji alkoholu.
Ďakujem za odpovede ohľadom výpočtu spotreby, lebo som si už začínala robiť starosti, ako mu tú spotrebu vykážem. (Robím mu účt. len pár mesiacov a veruže ma vôbec nenapadlo nič v súvislosti s tou červenou naftou)
No a keď už sme v tom lese, ešte mi niekto poraďte čo s pílou na benzín? Presnejšie s benzínom do píly. Ako sa vykazuje spotreba tam?
lipe
16.01.07,20:26
Bločky z registračnej pokladne sú daňový doklad nie je potrebná faktúra.
Aj keď sa tankuje priamo do nádrže traktora aj tak je potrebná evidencia
nákupu a spotreby.Colný úrad vydá odberný poukaz v dvoch vyhotove-
niach jeden pre dodávateľa a druhý pre odberateľa č.nafty.Dodávateľ
zaznamenáva na obidva poukazy odber a zostatok ešte k odberu.Na col-
ný úrad netreba žiadne výkazy posielať.Len ak živnostník poskytuje služ-
by vtedy treba do 14 dní poslať kópiu faktúry.
demeter
17.01.07,10:36
To mám posielať všetky faktúry na colný úrad.Robím celý rok u Štatnych lesov, na živnosť.
lipe
17.01.07,19:09
demeter, ak si žiadal od col.úradu č.naftu tak si musel uviesť na čo ju budeš používať.Keď robíš služby pre št.lesy tak aj faktúry im posielaš.
Podľa mňa treba aj kópiu poslať pre col.úrad, ja mám také informácie.
Pre istotu sa opýtaj na col.úrade.
Denisa13
24.02.08,16:22
Dobrý deň, poradte mi prosím niekto. Potrebuem to veľmi súrne. Robím účtovníctvo pre jedného, ktorý mi priniesol kopu bločkov o PHL. Používa osobné auto /vlastné paušál + náhrady podľa km/ a okrem toho je lesník, takže kupoval PHL aj do motorovej píly a krovinorezu. Km si bude dodatočne spätne vypisovať podľa nakúpenej PHL. Ako mu mám postupovať pri výpočte spotreby. Koľko z tých bločkov mám dať ako nákup do motorovej píly a koľko na auto. Spotrebu auta viem vypočítať. Ale ako určím koľko pužil na motorovú pílu z toho všetkého? Mám v tom zmätok a neviem sa pohnúť s tým. Je to správne ak tie bločky PHL som dala len mesačne ako príjem na sklad, zároveňa aj výdaj v ten istý deň, teda posledný deň v mesiaci? Pri príjemkách som pripla všetky bločky z ERP a napísala som výdavkový pokladničný doklad o nákupe. Ďakujem Vám všetkým, prosím poraďte.............díky ešte raz.
Manual
24.02.08,16:29
Dobrý deň, poradte mi prosím niekto. Potrebuem to veľmi súrne. Robím účtovníctvo pre jedného, ktorý mi priniesol kopu bločkov o PHL. Používa osobné auto /vlastné paušál + náhrady podľa km/ a okrem toho je lesník, takže kupoval PHL aj do motorovej píly a krovinorezu. Km si bude dodatočne spätne vypisovať podľa nakúpenej PHL. Ako mu mám postupovať pri výpočte spotreby. Koľko z tých bločkov mám dať ako nákup do motorovej píly a koľko na auto. Spotrebu auta viem vypočítať. Ale ako určím koľko pužil na motorovú pílu z toho všetkého? Mám v tom zmätok a neviem sa pohnúť s tým. Je to správne ak tie bločky PHL som dala len mesačne ako príjem na sklad, zároveňa aj výdaj v ten istý deň, teda posledný deň v mesiaci? Pri príjemkách som pripla všetky bločky z ERP a napísala som výdavkový pokladničný doklad o nákupe. Ďakujem Vám všetkým, prosím poraďte.............díky ešte raz.
Pohraj sa s touto tabuľkou, určite ti pomôže :)
Denisa13
24.02.08,18:42
Manual díky ti moc za radu, lenže ja neviem ako mám rozdeliť spotrebu, vlastne tie bločky, že koľko mám dať na pílu a koľko na auto. Nejako percentom alebo akým spôsobom. Sú to práce v lesníctve.
Manual
24.02.08,18:54
Manual díky ti moc za radu, lenže ja neviem ako mám rozdeliť spotrebu, vlastne tie bločky, že koľko mám dať na pílu a koľko na auto. Nejako percentom alebo akým spôsobom. Sú to práce v lesníctve.
.... :D ak je to súkromné auto tak tam nič nepotrebuješ, len cesty kde "pán" jazdil. Ak to nevieš, tak musíš ho pritlačiť aby ti to dal, a keď nedá, tak .... musí zapracovať fantázia. Ale v tej tabuľke sa to dá perfektne modelovať, skúšala si to ?
Denisa13
24.02.08,20:20
jasné, skúšala som to, lenže mne ide o to, že mi dal kopec tých bločkov a km z auta chce spätne počítať, teda mám mu povedať koľko km si má rozpísať aby všetko mohlo ísť do výdavkov. Lenže okrem toho, že benzin nakupoval do auta, tak používal rovnaký typ benzínu aj do mot. píly a krovinorezu /ťažba/. No a problém je práve v tom, že vlastne koľko z tých bločkov mám zadať na pílu a koľko nechať na auto. Nejako logicky alebo podľa čoho. Ani vystavené faktúry mi nepomôžu, lebo je tam len lx a suma celkom, nie je rozpis na kubíky.No neviem....pomôžte ako by ste to robili vy. Díky moc za radu.
orsino
09.05.08,08:48
dobry den, chcel by som zacat obchodovat s cervenou naftou....co ktomu potrebujem, ake povolenia? dakujem

nevedel som ako zalozit novu otazku tak pisem tu :-)