slafog
05.01.07,12:56
Dobry den
Chcel by som sa opytat na diety pre szco v prípade, že miesto podnikania mám na živnostenskom liste uvedené v košiciach - v mieste bydliska ale pracuje v bratislave, či je možné uviesť ako výdavok nájom, prípadne diety pri pracovnej ceste
Dakujem
Peterka
05.01.07,12:01
Celú problematiku zúžim na jeden problém a to vysvetliť kontrole že som vykonával činnosť v inom mieste (kde si priznávam cestovné náhrady) ako miesto v ktorom pravidelne vykonávam činnosť lebo platí, že:

výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu,87)
Muška
05.01.07,12:38
A ešte by som doplnila Petra, keďže Bratislava je miesto v ktorom činnosť pravidelne vykonáva.....bola by som dosť opatrná .....podľa mňa to nie je pracovná cesta.
slafog
05.01.07,13:06
aj ked sa cestuje pravidelne domov
Muška
05.01.07,13:12
Už sme raz preberali /len neviem kde/, že SZČO - archivárka robila pre jednu firmu 3 mesiace ich archív....dávala si do nákladov lístok MHD - každý deň. Daňová kontrola jej uznala iba prvý lístok /začiatok archivácie/ a posledný lístok /ukončenie archivácie/.
Slniečko12x
22.03.07,13:59
Je to vlastne pracovná cesta,alebo nie ak tri mesiace pracuje v Bratislave a potom v Nitre a miesto podnikania uvedené v ŽL Košice.Môže si uplatniť diéty.
chavallee
22.03.07,17:45
Takze este raz sa spytam. KED AKO ZIVNOSTNIK MAM ZMLUVU S FIRMOU SO SIDLOM V BA takmer rok a miesto podnikania mam vedene v KE, mozem si dat najomne ci nejake diety do nakladov ako pri pracovnej ceste? Na co sa danova kontrola zameria, pokial to dam do nakladov?????