pp10
05.01.07,13:00
Zdravím všetkých,

som živnostník a ako živnostník pracujem väčšinou 365 dní v roku. Zaujímalo by ma či je možnosť daňovo si uplatniť 55% z 89 korunového gastro lístka aj za 6. deň v týždni.

Pracujem predsa aj v sobotu a mnohokrát aj v nedeľu...

Ďakujem za akýkoľvek názor.
duficek
05.01.07,12:10
365 dnom neverim, nemas ani tyzden volna v lete?
pocet pracovnych dni pre SZCO je "limitovany" poctom pracovnych dni zamestnanca v zakonniku prace, nie je teda mozne uplatnit si stravne na 7 dni v tyzdni, 365 dni v roku...
od 1.1.2007 je vyska stravneho pre SZCO 89 Sk, nie 55% z 89 Sk, ale cela suma.
wicolka
05.01.07,12:11
Ak verne preukážeš, že si pracoval, možeš aj 7dní v týždni.Pre r.2007 je to ale už 100%, čiže celých 89,-Sk
pp10
05.01.07,12:26
otazka znie ako sa dokladuje to ze clovek pracuje...ved aj studovanie zakonov je praca...

mozno by to mohli riesti pracovne cesty, hm?
tinaM
05.01.07,12:37
otazka znie ako sa dokladuje to ze clovek pracuje...ved aj studovanie zakonov je praca...

mozno by to mohli riesti pracovne cesty, hm?
Aj ja sa prikláňam k tomuto názoru, ale žiaľ, v tomto prípade zatiaľ platí aj pre podnikateľa to, čo pre zamestnancov. Možno sa dočkáme:confused: .
duficek
05.01.07,12:41
otazka znie ako sa dokladuje to ze clovek pracuje...ved aj studovanie zakonov je praca...

mozno by to mohli riesti pracovne cesty, hm?
jasne, aj zakony sa daju studovat 365 dni v roku, kludne aj po veceroch na dovolenke :)
myslim ze SZCO nie je povinny viest si dochadzku ako je to u zamestnanca.
"dokazom" o praci mozu byt datumy na dokladoch (taxikar vypise blocek aj v nedelu :)).
ak si stojis za uznanim stravneho na 365 dni v roku, otazku zdokladovania, resp. dokazu ze si naozaj pracoval 365 dni v roku minimalne 4h denne, by si mal dokladne prespekulovat.
alebo si zbytocne nekomplikovat zivot a drzat ten narok v akceptovatelnych hraniciach...ale to je len moj nazor.
pp10
05.01.07,13:03
suhlasim, je to asi zbytocne si to komplikovat...
duficek
05.01.07,13:24
inak ja si davam do nakladov 6 listkov tyzdenne, ale mam normalnu otvaraciu dobu od pondelku do soboty, s tym ze pondelok a sobota je iba pol dna robota (5h) a je dodrzany 40h prac tyzden
rovnako tak dostavaju listky zamestnanci.
za dovolenky listky nedavam.
tych 6 listkov obhajim zubami-nechtami :)
tinaM
05.01.07,13:29
inak ja si davam do nakladov 6 listkov tyzdenne, ale mam normalnu otvaraciu dobu od pondelku do soboty, s tym ze pondelok a sobota je iba pol dna robota (5h)
rovnako tak dostavaju listky zamestnanci.
za dovolenky listky nedavam.
tych 6 listkov obhajim zubami-nechtami :)
My tiež, keď robíme invetúru /čo je spravidla cez víkend/, poskytujeme stravu aj zamestnancom aj SZČO. Dá sa to dokázať aj v dochádzkovej knihe zamestnancov.
Ak to viem obhájiť, ten stravný lístok je vporiadku. Ináč dávam len pracovné dni.
Janka6685
05.01.07,15:08
365 dnom neverim, nemas ani tyzden volna v lete?
pocet pracovnych dni pre SZCO je "limitovany" poctom pracovnych dni zamestnanca v zakonniku prace, nie je teda mozne uplatnit si stravne na 7 dni v tyzdni, 365 dni v roku...
od 1.1.2007 je vyska stravneho pre SZCO 89 Sk, nie 55% z 89 Sk, ale cela suma.

mimotemy V poslednej dobe počúvam reči o tom (a sama som sa o tom presvedčila), že podnikateľ a hlavne účtovník pracuje 25 hodín denne...:rolleyes:;)...len ako to dokázať:confused:
duficek
05.01.07,17:34
mimotemy V poslednej dobe počúvam reči o tom (a sama som sa o tom presvedčila), že podnikateľ a hlavne účtovník pracuje 25 hodín denne...:rolleyes:;)...len ako to dokázať:confused:
treba si kupit tycinku deli a nie je to nemozne :)
aspon tusim tak znela ta reklama na deli, ked ju zjest, den ma zrazu 25 hodin :)
Melnick
05.01.07,17:43