naj324
05.01.07,13:47
Množstvo odvádzanej dážďovej vody do verejnej kanalizácie je stanovené vo vyhláške MŽP SR č.397/2003 a to tak, že je to súčin redukovanej plochy strechy a prierné množstvo dážďových zrážok v danom regione za posledných 5 rokov. Výška poplatku je stanovená zasa súčinom tohoto množstva vody v m3 a ceny stočného. V danej vyhláške je tiež stanovené, že podmienky sa musia aktualizovať minimálne raz za 3 roky. Pod pojmom podmienky sa podľa výkladu MŽP SR myslí : sučin plôch nehnutelnosti a odtokové sučinitele uvedené v prílohe 2 vyhl.č.397/2003. SVS B.B. to ale pochopila tak, že vypočítala priemerné zrážky z rokov 1998-2002 a toto množstvo učtovala spotrebiteľom až do roku 2005. Týmto dostala do priemeru roky z nadpriemernými zrážkami a tak si v podstate 2 roky účtovala zvýšené poplatky. SVS odmietla vrátiť preplatené peniaze a na ďalšie upomienky neodpovedá. Na postup SVS som podal sťažnosť na OÚ ŽP a aj keď bola vyhodnotená ako oprávnená a dostal som prísľub, že vykonajú vo SVS kontrolu a zjednajú nápravu, ale nič sa nedeje. Oznámil som tento postup i SOI a tam to zaregistrovali a tiež nič. Počas tejto doby SVS bola predaná Fr. spoločnosti VEOLIA a tí prestali so spotrebiteľmi už vôbec komunikovať, len zasielajú faktúry a upozornenia. V roku 2007 bolo avízované zníženie ceny vody. Veolia sice cenu vody znížila ale zvýšila cenu stočného. Vedel by mi niekto na tomto fóre poradiť ako mám postupovať ďalej, alebo to mám nechať plávať s tým že na Slovensku je to tak ?
Eva Krčová
10.01.07,05:41
Mám podobnú nepríjemnú skúsenosť s dažďovou vodou, ale doma v dome. Išlo o to, že k istému dátumu bolo treba nahlásiť vodárňam plochu strechy, aby mohli účtovať stočné za dažďovú vodu. Avšak ten, kto im plochu strechy nenahlásil, doteraz stočné za dažďovú vodu vôbec neplatí. Tiež som sa sťažovala na Úrad pre regu.sieť.odvetví, ale výsledkom šetrenia bola tvoja posledná veta....na Slovensku je to tak..