Jarka
05.01.07,14:07
Doviezli sme tovar z Ruska, umiestnili ho v colnom sklade, na zaklade zmluvy, neplatili sme clo. Tovar sme predali este akoby v colnom sklade kupujuci z Nemecka, platitel DPH,kupujuci si precli tovar sam na uzemi SR, cez nejaku spolocnost. Dalej neviem kam tovar pojde.

My sme vystavili fa bez DPH. Povedala by som podla §47 ods.4,neviem sa vymotat z tych § a teda ci uvazujem spravne.
Nemam skusenosti s colnym skladom, je to nasa prva fa tymto sposobom.
Do ktoreho riadku DP DPH sa uvedie tato fa?

Budem vdacna za kazdy nazor, pripadne skusenost ohladom colneho skladu a fakturacie z colneho skladu, pripadne kde by som mohla nieco nastudovat.
Milan Benka
05.01.07,13:13
Podľa mňa predaj v rámci colného skladu nie je predmetom dane v zmysle § 2/1a). A v takomto prípade to nebude vystupovať v DP.
Jarka
05.01.07,13:29
Podľa mňa predaj v rámci colného skladu nie je predmetom dane v zmysle § 2/1a). A v takomto prípade to nebude vystupovať v DP.

Dodanie tovaru v colnom sklade sa nepovazuje za dodanie tovaru v tuzemsku. Ako keby to bolo dodane na uzemi 3 krajin. Takto to bolo myslene?
Milan Benka
05.01.07,13:30
Dodanie tovaru v colnom sklade sa nepovazuje za dodanie tovaru v tuzemsku. Ako keby to bolo dodane na uzemi 3 krajin. Takto to bolo myslene?

Takto. Možno ešte niekto pridá iný názor.
Dula
19.06.07,11:03
Pri vydavani tovaru z colneho skladu sa vyplna JCD-38 a vlastne az po potvrdeni od colnikov sa moze tovar predat-lebo je to brane,ze az teraz vstupil na naše územie z 3 krajiny. Do tlačiva DPH sa zapisuje az dňom uhrady (mam pocit,ze pri JCD z colneho skladu je 10 dnova splatnost) a to do riadku 17- §47 odst1.,ale kedže vas zastupovala ina firma,tak ta vam mala poslať bud avizo alebo oznamenie koľko mate zaplatit vypočítané DPH a termín splatenia.A po úhrade Vám mala odoslať JCD