luluhaha
05.01.07,15:31
Dobrý deň, sme platci dph, JU:
odberateľovi sme poslali tovar cez kuriérsku službu, ktorá nám však tovar stratila, teraz chcú od nás faktúru - čo im mám vyfakturovať tovar + dph ? alebo bude v položke - náhrada škody,s alebo bez dph?
Prosím o urgentnú odpoveď
Milan Benka
05.01.07,14:32
Dobrý deň, sme platci dph, JU:
odberateľovi sme poslali tovar cez kuriérsku službu, ktorá nám však tovar stratila, teraz chcú od nás faktúru - čo im mám vyfakturovať tovar + dph ? alebo bude v položke - náhrada škody,s alebo bez dph?
Prosím o urgentnú odpoveď

Kuriérska služba Vám spôsobila škodu. Fakturácia škody nie je predmetom dane.
tinaM
05.01.07,14:35
Dobrý deň, sme platci dph, JU:
odberateľovi sme poslali tovar cez kuriérsku službu, ktorá nám však tovar stratila, teraz chcú od nás faktúru - čo im mám vyfakturovať tovar + dph ? alebo bude v položke - náhrada škody,s alebo bez dph?
Prosím o urgentnú odpoveď
Nechápem, prečo chcú faktúru, keď nedostali tovar. Veď je to vaša škoda.Vy si to musíte vyriešiť s kuriérskou službou.:rolleyes:
Zoltán Kovács
05.01.07,14:36
Nechápem, prečo chcú faktúru, keď nedostali tovar. Veď je to vaša škoda.Vy si to musíte vyriešiť s kuriérskou službou.:rolleyes:

Kurierska služba zrejme chce preto faktúru aby vedeli aká vysoká je tá škoda.
luluhaha
05.01.07,14:39
Do položky vo faktúre mám teda napísať refakturácia škody a bez dph? - správne? A čo spraviť s vystavenou faktúrou? Stornovať?
tinaM
05.01.07,14:40
Kurierska služba zrejme chce preto faktúru aby vedeli aká vysoká je tá škoda.
Ja som to pochopila tak, že odberateľ chce faktúru a nie kuriérska služba.
Potom by to bolo tak.
luluhaha
08.01.07,10:25
Ale čo s dph-čkou, veď keď firme napr. ukradnú tovar, tak musí vracať dph z ukradnutého, nie? Ako to mám teda spraviť?
tinaM
08.01.07,10:32
Ale čo s dph-čkou, veď keď firme napr. ukradnú tovar, tak musí vracať dph z ukradnutého, nie? Ako to mám teda spraviť?
Faktúra bola vystavená pre odberateľa. Tam si odviedla DPH. Pre kuriérsku stužbu by som faktúru nevystavovala. Mal by sa asi urobiť nejaký záznam o škode.
Alebo by som urobila storno fa pre odberateľa a vystavila by som kuriérskej službe ten istý tovar, ak to chcú.
luluhaha
08.01.07,13:48
Práve som sa dohodla s kuriérskou spoločnosťou, že im vyfakturujem náhradu škody bez dph, ale ak mám stornovanú tú originál faktúru odberateľovi, tak čo potom s dph-čkou- vlastne som si ju zarátala pri nákupe ale už neodviedla..
tinaM
08.01.07,18:21
Práve som sa dohodla s kuriérskou spoločnosťou, že im vyfakturujem náhradu škody bez dph, ale ak mám stornovanú tú originál faktúru odberateľovi, tak čo potom s dph-čkou- vlastne som si ju zarátala pri nákupe ale už neodviedla..
Ak si platiteľ DPH, si povinné vystavovať faktúry s DPH.
Milan Benka
08.01.07,18:28
Ak si platiteľ DPH, si povinné vystavovať faktúry s DPH.

Faktúruje sa z daňou len v prípade, že predmet fakturácie je aj predmetom dane. Ľutujem, ale fakturácia škody nie je predmetom dane.
tinaM
08.01.07,20:11
Ak si platiteľ DPH, si povinné vystavovať faktúry s DPH.
Hups.... Medzera;)
luluhaha
09.01.07,12:46
Prosím Vás ešte raz o vysvetlenie mechanizmu zaúčtovania - JU- faktúru sme dostali z Nemecka, tovar išiel do Čiech - vyrobila som faktúru, potom stornovala, kuriérskej službe som vyrobila fa na náhradu škody bez dph, čo mám ešte urobiť?