292
05.01.07,19:43
Dobry vecer, od 1.1.2007 som SZCO. Som zdravotnik s nemam absolutne ziadne skusennosti z tejto oblasti.Potrebovala by som poradit ohladne uctovnictva, dani a pod.
Nie je mi jasne, ci bude pre mna lepsie viest jednoduche uctovnictvo, alebo paus. vydavky.Moj prijem bude vyhradne z opatrovania v Nemecku, pracovat budem mesiac tam, mesiac budem doma.Mesacny prijem bude 1650 EU.Bude na to ofic.zmluva s uvedenou sumou.Z tejto sumy budem musiet odviest10% teda 165 EU agenture a hradit si cestu asi 120 eu. Predpokladany prijem za cely buduci rok bude asi 1650 x6 mesiacov -9900 eu. oplatia sa paus. vydavky, alebo uctovnictvo? Som rozvedena a deti su samostatne. Da sa odpocitat poplatok agenture a naklady na cestu? Mozem si kupit gastrolistky na mesiac pocas ktoreho budem doma-na Slovensku? Daju sa odpocitat aj prispevky na zdravotne, prip. soc poistenie?
Ake doklady treba viest k jednoduchemu uctovnictvu, ake k paus. vydavkom? Dakujem vopred za odpovede....
Johanka
05.01.07,19:16
Opatrovanie máš v Živn.liste ako predmet činnosti?
292
05.01.07,19:38
Ano, samozrejme v presnej formulacii podla zakona...plus upratovacie sluzby, atd..
marco04
05.01.07,20:34
Dobry vecer, od 1.1.2007 som SZCO. Som zdravotnik s nemam absolutne ziadne skusennosti z tejto oblasti.Potrebovala by som poradit ohladne uctovnictva, dani a pod.
Nie je mi jasne, ci bude pre mna lepsie viest jednoduche uctovnictvo, alebo paus. vydavky.Moj prijem bude vyhradne z opatrovania v Nemecku, pracovat budem mesiac tam, mesiac budem doma.Mesacny prijem bude 1650 EU.Bude na to ofic.zmluva s uvedenou sumou.Z tejto sumy budem musiet odviest10% teda 165 EU agenture a hradit si cestu asi 120 eu. Predpokladany prijem za cely buduci rok bude asi 1650 x6 mesiacov -9900 eu. oplatia sa paus. vydavky, alebo uctovnictvo? Som rozvedena a deti su samostatne. Da sa odpocitat poplatok agenture a naklady na cestu? Mozem si kupit gastrolistky na mesiac pocas ktoreho budem doma-na Slovensku? Daju sa odpocitat aj prispevky na zdravotne, prip. soc poistenie?
Ake doklady treba viest k jednoduchemu uctovnictvu, ake k paus. vydavkom? Dakujem vopred za odpovede....
Treba si sadnúť a prerátať si to, čo je výhodnejšie, mne skôr vychádza že tie paušálne výdavky. Pri vedení JU si môžeš odrátať cestovné výdaje, stravné, vreckové, alebo aj poplatky spojené s výkonom živnosti, ako aj poplatky agentúre. Aspoň podľa môjho názoru je to náklad na dosiahnutie a udržanie príjmu, aj poplatky za ubytovanie, ak tu prácu budeš vykonávať v inom mieste ako máš určené v ŽL. Nepíšeš či máš slovenský alebo nemecký ŽL. Horšie to bude s tými lístkami keď budeš doma a nebudeš vykonávať žiadnu činnosť. To sa mi akosi nepozdáva.
helas
05.01.07,22:20
Aj mne sa zdá, že paušál bude výhodnejší, môžeš si prirátať aj odvody do poisťovní, netreba viesť účtovníctvo iba evidovať príjmy.
292
06.01.07,07:25
Dakujem, mam slovensky ZL., poplatky za ubytovanie nebudem mat a praca bude vykonavana na uzemi Nemecka.
Marína
06.01.07,07:37
Vhodné by bolo "prelúskať" aj zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Viď príloha.
Danila
06.01.07,09:24
Z toho, čo si uviedla mi skôr vychádza rozumné JÚ. Cestovné vo výške 120 eu predpokladám ako mesačné výdavky. Potom 120x6=720. atď... Používaš určite telefón, automobil na rokovania a to oproti 40% paušálnym výdavkom zrejme výhodnejšie. S pomocou Porady vzhľadom na množstvo a druhy dokladov JÚ zvládneš.
292
06.01.07,17:31
Dakujem.To cestovne bude asi 110 Eu, plus minus nejake drobne takze 6 x110 eu, auto nemam, telefon mam na klas. pausal, rokovat nebudem-budem pracovat ako opatrovatelka...