mackova
05.01.07,23:35
čaute, chcem sa spýtať ako je to s predajom úžitkového auta, ktoré sme kúpili v Nemecku ako ojazdené, ta že sme neplatili DPH v SR.
Teraz ho chceme predať, na faktúre má byť vyčíslené DPH?
Jana Acsová
06.01.07,10:09
čaute, chcem sa spýtať ako je to s predajom úžitkového auta, ktoré sme kúpili v Nemecku ako ojazdené, ta že sme neplatili DPH v SR.Prečo? V akom režime, resp. od koho ste auto obstarali, že ste neplatili DPH?
mackova
06.01.07,23:08
aha, pozerala som do technického, je to osobný automobil. Ta že z toho vyplýva, že keď ho predávam tak cena je bez DPH.
Tweety
07.01.07,10:17
aha, pozerala som do technického, je to osobný automobil. Ta že z toho vyplýva, že keď ho predávam tak cena je bez DPH.
Je to oslobodené dodanie podľa § 42 Zákona o dph.
Orsz
07.01.07,11:16
Vráťme sa k téme predaja úžitkového vozidla. Mám teraz takýto prípad. Úžitkové vozidlo bolo odpísané leasingom v roku 2004. Teraz koncom roka 2006 sa predáva - predajnú cenu si podnikateľka určila na 1000,-Sk, osoba
ktorá ho kupovala, nie je spriaznenou osobou. U audítorky som zisťovala ako je to s DPH, či predaj musí byť s DPH, keďže je to úžitkové vozidlo. Na moje prekvapenie povedala, že auto nemá zostatkovú hodnotu, a preto nie je základom pre určenie DPH, to znamená že fakturuje bez DPH. Predajná cena podlieha iba dani z príjmu. Aký máte na to názor?
Jana Acsová
07.01.07,13:14
Na moje prekvapenie povedala, že auto nemá zostatkovú hodnotu, a preto nie je základom pre určenie DPH, to znamená že fakturuje bez DPH. Predajná cena podlieha iba dani z príjmu. Aký máte na to názor?Predmetné by platilo pre odvod dane z bezodplatného dodania ... tam sa DPH viaže k zostatkovej cene. V prípade predaja sa jedná o zdaniteľnú dodávku, t.j. predávate úžitkový automobil s daňou z pridanej hodnoty.
Muška
07.01.07,13:24
U audítorky som zisťovala ako je to s DPH, či predaj musí byť s DPH, keďže je to úžitkové vozidlo. Na moje prekvapenie povedala, že auto nemá zostatkovú hodnotu, a preto nie je základom pre určenie DPH, to znamená že fakturuje bez DPH. Predajná cena podlieha iba dani z príjmu. Aký máte na to názor?
Erika , asi máš rovnakú auditorku ako náš odberateľ, tiež ma žiadal opraviť faktúru s DPH na faktúru bez DPH :eek:
Vymenili sme si zopár listov a nakoniec uznal fa s DPH.