JTB
06.01.07,08:41
Dobrý deň. Chcel si založiť živnosť, ktorej súčasťou bude kancelária (cca 30 m2), ktorú chcem zriadiť vo vlastnom dome. Kancelária bude slúžiť okrem kancelárskych prác i k pracovným stretnutiam, školeniam a prezentaciam. Aké mi vznikajú povinnosti pri zriadení kancelácie.
Čo všetko musím urobiť, nahlásiť, ..., aby som mal všetko v poriadku, a aby som sa nedostal do konfliktu s legislatívnými a inými predpismi.

Je potrebná zmluva o nájme? Ako sa riešia energie používané na prevádzkovanie kancelárie - ide o počítačovú techniku, kancelárske el. spotrebiče a osvetlenie? Je povinnosť kanceláriu - prevádzku niekde registrovať, hlásiť. Kanceláriu možno to chápať ako prevádzku? Platia sa niekde ppolatky? Ako je to s BOZPO a OPP? Iné požiadavky?

Verím, že mi poradíte.
Prípadne odporučte ma odpovedajúcu tému.

Ďakujem.

JTB
lenkak
06.01.07,21:07
Melnick
06.01.07,22:04
Fany
07.01.07,08:35
Kancelária vo vlastnom dome nieje prevádzka, netreba nahlasovať ako prevádzku.
Melnick
07.01.07,10:04
Fany,priložené linky mali JTB ozrejmiť dve veci a to situáciu ,ak bude kanceláriu v dome iba užívať a neuplatňovať si výdavky spojené s užívaním a situáciu,kedy si bude chcieť dávať do výdavkov/nákladov aj energie a ostatnú réžiu. Tie linky ho nasmerujú pre ktorú možnosť sa má rozhodnúť.
Ináč s Tvojim príspevkom súhlasím.:)
lubica_02
24.01.07,06:53
Syn ma tiez kancelariu v dome, vyuziva ju podobne, naklady spojene s upravou miestnosti si dal do nakladov firmy, ostatne by mohol vyuzit na zdokladovanie nakladov pre firmu - myslim el. energiu, vodu ... len na zaklde zmluvy o najme za konkretnych podmienok.