kankai
06.01.07,10:04
Prosim o radu ako zaučtovať uhradu Fa z ineho učtu/ nie firemneho/ .Stači doložiť fotokopiu z toho druhého účtu?Ja vypišem výdavkový doklad že peniaze odišli z pokladne v hotovosti a dalej neviem:confused: .Dakujem.
mariana11
06.01.07,09:22
tak mne sa toto volakedy podarilo dost casto....teraz si davam lepsi pozor.
vacsinou som to uhradila este raz z toho spravneho uctu. a potom poziadala o vratenie omylom uhradenej platby. a uctovala som to ako priebezne polozky.
kankai
06.01.07,09:28
Dakujem .Tak ja s tymi učtami neviem urobit nic.Nemozem do toho zasahovat.Udialo sa to mimo mna a bolo mi povedane ,že to nie je problem.Hlavne ,ze je to zaplatene.Potrebujem to nejak papierovo vydokladovat.Takze mohol by byt VD z pokladne ,ze peniaze odisli na iny učet + fotokopia z toho druheho účtu?Vdaka za radu.
Paula
06.01.07,09:33
Zaúčtovala by som výdavok interným dokladom s priložením kópie účtu. V pokladni v skutočnosti pohyb nebol.
kankai
06.01.07,09:45
Prepačte ,ze sa tak hlupo pytam, čo by mal obsahovat taky interny doklad?Dakujem za vsetky odpovede!
Zita5
06.01.07,09:51
Prepačte ,ze sa tak hlupo pytam, čo by mal obsahovat taky interny doklad?Dakujem za vsetky odpovede!

Pozrite napr.tu:
http://www.porada.sk/t22423-interny-doklad-v-mrp--stara-verzia.html
kankai
06.01.07,09:55
VĎAKA:) :) :)
zyx66
23.03.09,14:37
Znamena to, ze v internom doklade napisem text napr. "platba faktury z uctu XY" dam tam sumu a zauctujem do penazneho dennika tak, ze sa mi to objavi napr. v kolonke vydavky-prevadzkova rezia a pritom sa mi nezmenia zostatky na ucte ani v pokladni? chapem to spravne? Vdaka za radu
danushka
23.03.09,15:02
Znamena to, ze v internom doklade napisem text napr. "platba faktury z uctu XY" dam tam sumu a zauctujem do penazneho dennika tak, ze sa mi to objavi napr. v kolonke vydavky-prevadzkova rezia a pritom sa mi nezmenia zostatky na ucte ani v pokladni? chapem to spravne? Vdaka za radu

Ak to budeš robiť v účtovnom programe, tak to pôjde nepeňažnou operáciou, neovplyvní to ani Bú, ani pokladňu.
Tento výdavok zaradíš len tam, kam patrí / PR, nákup tovaru apd./

Ak si peňažný denník vypisuješ ručne, tak začleníš výdavok podľa účelu.