mart74
06.01.07,12:57
Nakupujem tovar zo zahraničia ,zatial v malom nie vo velkom aby som neprekročil sumu 420tis.Sk a predavam tovar konečnemu spotrebitelovy.Objavuju sa už obchody ktore by mali zaujem o môj tovar ale väčšina znich su platcami Dph.Moze mi niekto vysvetlit ako je to s odpočtom Dph,to mi daňovy urad vrati peniaze z Dph s nakupeného tovaru?A je to vela roboty s papiermi? Na mojom mieste by stesa stali radšej platcami Dph? Dakujem vopred za odpoved.
Zoltán Kovács
06.01.07,12:52
Nakupujem tovar zo zahraničia ,zatial v malom nie vo velkom aby som neprekročil sumu 420tis.Sk a predavam tovar konečnemu spotrebitelovy.Objavuju sa už obchody ktore by mali zaujem o môj tovar ale väčšina znich su platcami Dph.Moze mi niekto vysvetlit ako je to s odpočtom Dph,to mi daňovy urad vrati peniaze z Dph s nakupeného tovaru?A je to vela roboty s papiermi? Na mojom mieste by stesa stali radšej platcami Dph? Dakujem vopred za odpoved.

Ohladne výhod a nevýhod platiteľa dph sa tu už popísalo veľa.Skus cez vyhladavanie. Keď obchody začínajú mať záujem o tvoj tovar, a sú plátcovia dph, tak bude výhodnejšie sa stať pltácom aj tebe. Od neplatiteľa nakupovať platiteľovi sa neoplatí. Kým svoj tovar budeš predávať konečnému spotrebiteľovi je to vlastne jedno.
mart74
06.01.07,12:58
A ako je to s odpočtom Dph? Vracia penieze danovy urad ,myslim Dph.
Monika Kováčová
06.01.07,12:59
Pri obchode väčšinou nie, budeš platiť ty....