ESTER
22.12.04,09:08
Postačuje mi na uplatnenie DB na deti v predškolskom veku len preukázanie ich rodného listu?
janaGT
22.12.04,08:14
dúfam, že áno, lebo aj prikladám len rodný list.
SlavkaS
22.12.04,08:46
včera som bola na školení rož.zučt.dane a tam bolo povedané, že pokiaľ má povinnú školskú dochádzku tak stačí rod. list je to tuším do veku 16r.
H.B.
22.12.04,10:29
100% ako píše SlavkaS
Jozef Mihál
22.12.04,10:38
Uhm .
brm
22.12.04,17:52
a už netreba potvrdenie z miestneho úradu,ktorý vypláca prídavky? mám taký blbý pocit...na daktorom školení to bolo tvrdo požadované...vraj fingované deti...a tak... :D
MMM
23.12.04,06:03
Ale len v tom pripade, ak je dieta starsie ako 16 rokov, t.z., ze uz ukoncilo povinnu skolsku dochadzku. Vtedy je potrebne bud potvrdenie z UPSVAR o tom, ze sa vyplacaju na toto dieta rodinne pridavky alebo "Potvrdenie o navsteve strednej alebo vysokej skoly na ucely statnych socialnych davok.
brm
23.12.04,18:13
práveže sme to mali vraj pýtať od detí do 16 rokov, lebo tie od 16 hore mali nosiť papiere zo školy...
Nike
26.12.04,11:39
Karkulka určite nie. Na školení p. Miháliková toto zdôraznila. Potvrdenie je nutné len v prípade nejasných skutočností pri preukazovaní nároku na bonus, ale nie ak je všetko jasné.
accad
26.12.04,12:24
§ 34 - Spôsob preukazovania nároku na zníženie základu dane a na daňový bonus

(2) Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane
a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa

V písm.a) zákona nie je taxatívne určené čo sa rozumie dokladom o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa, z toho vyplýva, že dokladom je aj rodný list, rozhodnutie o osvojení dieťaťa, rozhodnutie o náhradnej starostlivosti a to do doby kým dieťa neskončí povinnú školskú dochádzku (ak má 16 rokov),a po dovršení 16. roku nastupuje povinnosť súčasne predložiť potvrdenie o návšteve školy (a to aj napriek tomu že detí po dovršení 16 roku sú považované ešte za maloleté).
Alebo je tu alternatíva predložiť potvrdenie o poberaní prídavku na vyživované dieťa a to v oboch prípadoch aj do 16. roku aj po dovršení 16. roku.
alexxandra
19.01.05,17:34
Prosim vas,a ten rodny list treba napriklad SZCO dat do danoveho priznania,alebo ho iba treba mat poruke pre pripad kontroly? Vdaka.
babenko1
19.01.05,17:38
Prosim vas,a ten rodny list treba napriklad SZCO dat do danoveho priznania,alebo ho iba treba mat poruke pre pripad kontroly? Vdaka.Do daňového priznania sa neprikladá rodný list. Je tam na to kolonka, kde sa uvedie meno dieťaťa a rodné číslo.
alexxandra
19.01.05,17:45
to viem,ja len,ci to tam netreba aj dokazovat ;-) Vdaka. Niekedy uz clovek rozmysla nad vsetkym :-)))
misurka
20.01.05,05:28
rod.list urcite nie je prilohou DP, treba mat len narok na DB zdokladovaný pre prípad kontroly