peterh1
06.01.07,16:56
Chcel by som sa opytat,ci je mozne zauctovat ako nakladovu polozku uhradu nocľahu opravarovi zo zahranicia,ktory prisiel opravit zariadenie do nasej prevadzky alebo je to platba,ktora neovplyvnuje zaklad dane.
Dakujem
Danila
06.01.07,16:04
Chcel by som sa opytat,ci je mozne zauctovat ako nakladovu polozku uhradu nocľahu opravarovi zo zahranicia,ktory prisiel opravit zariadenie do nasej prevadzky alebo je to platba,ktora neovplyvnuje zaklad dane.
DakujemJe to VNZD.
Zita5
06.01.07,16:13
Chcel by som sa opytat,ci je mozne zauctovat ako nakladovu polozku uhradu nocľahu opravarovi zo zahranicia,ktory prisiel opravit zariadenie do nasej prevadzky alebo je to platba,ktora neovplyvnuje zaklad dane.
Dakujem


Ja by som to riešila tak , že ubytovanie by si hradila vysielajúca firma alebo konkrétny mechanik ....a potom na základe došlej faktúry , v ktorej by boli tieto zložky vyfakturované , by sa previedla úhrada . Myslím , že by to tak malo byť .
Ak by sa Vaša firma zaviazala zmluvne ,a ustanovenia zmluvy by potvrdili , že ubytovanie mechanika bude pri uvedenej oprave hradiť objednávateľ , tak potom by ste to mohli účtovať do výdavkov .

To je môj názor . Rozhodne nejaké dojednanie by som požadovala, lebo nie je to také jednoznačné účtovať holý doklad z ubytovania pre mechanika .