money
06.01.07,16:09
Caute poradaci, nevedeli by ste mi poradit ako by som mohol co najjednoduchsie precislovat nejaku predkontaciu?
napr. na zaciatku roka uctujem vsetky operacie ohladom uctu 538 na analytiku 538100
ale chcel by som ju rozsirit na 538200 a 538300.
Da sa nejakym jednoduchym sposobom preuctovat len vybrane uct.pripady z 538100 a preuctovat napr. na 538200?
dakujem
Marianna01
06.01.07,15:29
Caute poradaci, nevedeli by ste mi poradit ako by som mohol co najjednoduchsie precislovat nejaku predkontaciu?
napr. na zaciatku roka uctujem vsetky operacie ohladom uctu 538 na analytiku 538100
ale chcel by som ju rozsirit na 538200 a 538300.
Da sa nejakym jednoduchym sposobom preuctovat len vybrane uct.pripady z 538100 a preuctovat napr. na 538200?
dakujem

Jednoduchý spôsob ma nenapadá - cez filter si vyber doklady, ktoré chceš preúčtzovať (podľa adresy, IČA al. podobne) a po jednom si budeš musieť otvoriť doklad a preúčtovať. Alebo cez hlavnú knihu oprav priamo účtovanie na príslušný účet. Ale budeš musieť doklad po doklade opravovať.
michaela25
06.01.07,17:52
Dá sa urobiť hromadne zmena ak je už vyfiltrované to čo sa má meniť tak cez záznam-editácia-upraviť všetko. Otvorí sa tabuľka kde treba vyplniť pole agendy tam sa da predkontácia a do hodnoty skratka novej predkontácie (musí byť v zozname predkontácii) ak sa dá Ok zobrazí sa ďalšia tabuľka, ktorá upozorní že operácia je nevratná a môže dojsť k poškodeniu účtovných súvislosti preto treba dať pozor aby sa filtrom určilo čo sa má meniť potom stačí už len Ok a zmení sa to hromadne. Takto sa dá meniť hromadne všetko čo je uvedené v poliach agendy.
apo
10.01.07,19:54
Dá sa urobiť hromadne zmena ak je už vyfiltrované to čo sa má meniť tak cez záznam-editácia-upraviť všetko. Otvorí sa tabuľka kde treba vyplniť pole agendy tam sa da predkontácia a do hodnoty skratka novej predkontácie (musí byť v zozname predkontácii) ak sa dá Ok zobrazí sa ďalšia tabuľka, ktorá upozorní že operácia je nevratná a môže dojsť k poškodeniu účtovných súvislosti preto treba dať pozor aby sa filtrom určilo čo sa má meniť potom stačí už len Ok a zmení sa to hromadne. Takto sa dá meniť hromadne všetko čo je uvedené v poliach agendy.

Pokiaľ ma skúsenosti z takýcto experimentov neklamú tak to ide spraviť, ale iba v Denniku.

apo
Daska
11.01.07,20:49
ja menim predkontacie aj vo fa aj inde
apo
11.01.07,23:11
ja menim predkontacie aj vo fa aj inde

Áno predkontácie sa dajú meniť, ale žiaľ po úprave predkontácie nedôjde k zmene zaúčtovania účtovných prípadov kde sa daná predkontácia použila.

Dnes som zistil, že nákup PHM cez pokladňu a prijaté faktúry mali na MD strane správny účet, ale v ostatných záväzkoch kde účtujem nákupy hradené platobnou kartou som na strane MD mal nesprávnu analityku.

Postupoval som takto:
1. Opravil som predkontáciu v ostatných záväzkoch.
2. V deníku som cez filter vybral riadky v ktorých bola nesprávna analityka.
3. V Záznam-Editácia-Upraviť všetko som nahradil nesprávnu analitytku správnou.
4. V Ostatných záväzkoch som skontroloval, či úprava účtovania prebehla tak ako som si prial.

Tento postup je overený a OK.

Pozdravujem.

apo
katarinqua
16.01.07,15:17
vedel by niekto poradiť, ako by sa hromadne dala zmeniť syntetika, tak, aby súčasne analytika zostala ... ??

311xxx
zmeniť na:

315xxx

.. dá sa to vôbec?
apo
17.01.07,03:58
vedel by niekto poradiť, ako by sa hromadne dala zmeniť syntetika, tak, aby súčasne analytika zostala ... ??

311xxx
zmeniť na:

315xxx

.. dá sa to vôbec?

V príspevku č. 7 som uviedol, že dá sa zmeniť všetko aj účtovanie. Ak sa ALE predkontácia nezmenila skôr ako sa vykoná hromadná zmena údajov všetky použité predkontácie sa zmenia na RUČNE. V účtovníctve mám niekoľko takýchto zmien z obdobia keď som v Pohode ešte nemal takú skúsenosť ako teraz a upravoval som účtovanie v denníku.

apo